Doman – Rozwój 2-1

W piątej kolejce ligowej Puszcza Niepołomice odniosła trzecie zwycięstwo. Na Stadionie Miejskim w Niepołomicach gospodarze pokonali Rozwój Katowice 2-1. Bohaterem meczu został strzelec dwóch bramek Maciej Domański.

Bardzo dobrze w nowy sezon ligowy weszli piłkarze Puszczy Niepołomice. W piątek kolejce ligowej odnieśli trzecie zwycięstwo, co więcej w dwóch meczach rozegranych u siebie zdobyli dotąd komplet zwycięstw.

Podopieczni trenera Tomasza Tułacza za wszelką cenę chcieli się zrehabilitować kibicom po porażce 0-1 w Stalowej Woli. Piłkarze Rozwoju, który po zwycięstwie na inaugurację punktują już słabiej postawili jednak gospodarzom trudne warunki. Po raz pierwszy w barwach Puszczy zagrał dzisiaj Jakub Zagórski, który wystąpił od pierwszej minuty.

W pierwszej połowie spotkanie toczyło się w dość spokojnym tempie. Oba zespoły nie miały pomysłu na przeprowadzanie swoich ataków i w grze jednych i drugich można było zauważyć sporo niedokładności. Pierwszą ciekawą akcję piłkarze Puszczy zaprezentowali po pierwszych 30 minutach gry. Aktywny w całym spotkaniu Kamil Łączek rozegrał piłkę z Uwakwe po czym zagrał do Macieja Domańskiego. Strzał ofensywnego piłkarza Puszczy – tym razem- był jednak zbyt lekki i nie sprawił większych kłopotów Golikowi. W ciągu kilku kolejnych minut groźniej bramkarza Rozwoju starali się zaskoczyć Michał Czarny i Kamil Łączek ale w obu przypadkach Młodzieżowiec w bramce przyjezdnych spisywał się bez zarzutu.

Dobrym prognostykiem emocji w drugiej połowie była akcja gości z 49 minuty. Duda znalazł się w doskonałej sytuacji, ale Staniszewski wygrał pojedynek z piłkarzem Rozwoju i nie dał się pokonać. Kilka minut później coraz śmielej grający goście stworzyli sobie jeszcze jedną sytuację, ale Marszalik uderzył obok bramki.

Najciekawsze było jednak ostatnie 30 minut gry. Najpierw po zagraniu Kaszoka w polu karnym arbiter wskazał na 11 metr. Tam pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Maciej Domański, który zupełnie zmylił bramkarza Rozwoju.

Goście mogli błyskawicznie odpowiedzieć, ale groźny strzał Szatana głową znakomicie wyłapał Staniszewski. W 73 minucie rywalizacji było już 2-0. Piękną dwójkową akcję z Domańskim rozegrał wprowadzony w drugiej połowie Arkadiusz Gajewski, który w kluczowej fazie akcji dośrodkował w pole karne. Tam… najniższy na boisku Domański strzałem głową pokonał Bartosza Golika. Było to czwarte trafienie w tym sezonie ofensywnego pomocnika Puszczy, który jest w tym momencie najskuteczniejszym piłkarzem w całej lidze.

I kiedy wydawało się, że piłkarze Puszczy w miarę spokojnie dowiozą korzystny wynik do końca meczu Mateusz Wrzesień uderzył z bliska i piłka między nogami Staniszewskiego wpadła do siatki. Choć goście starali się jeszcze coś zdziałać to jednak piłkarze Puszczy nie dali sobie zabrać choćby punktu i trzecie zwycięstwo w sezonie stało się faktem.

W weekend Puszczę czeka daleki wyjazd do Stargardu. Ostatnimi czasy wyjazdy na północ Polski nie były szczególnie udane. W tym sezonie jednak można mieć nadzieje na dobry wynik.

Puszcza Niepołomice – Rozwój Katowice 2-1 (0-0)

64′ 1-0 k. Maciej Domański, 74 2-0 Maciej Domański, 84′ 2-1 Mateusz Wrzesień

Puszcza Niepołomice: 12.Marcin Staniszewski (M) – 21. Jakub Zagórski (M) (4. Łukasz Furtak 64′), 3. Michał Czarny (ż), 23. Piotr Stawarczyk (ż), 28. Michał Mikołajczyk – 17. Bartosz Żurek (9. Łukasz Krzysztoń 57′), 7. Marcel Kotwica, 8. Longinus Uwakwe (15. Dawid Kuliga 90′), 14. Kamil Łączek (ż) – 10. Maciej Domański – 19. Marcin Orłowski (6. Arkadiusz Gajewski 62′)

Rezerwowi: Andrzej Sobieszczyk, 4. Łukasz Furtak, 6. Arkadiusz Gajewski, 18. Damian Lepiarz, 9. Łukasz Krzysztoń, 15. Dawid Kuliga, 20. Filip Wójcik

Rozwój Katowice: 12. Bartosz Golik, 4. Dawid Domański (5. Łukasz Kopczyk 26′), 6. Damian Mielnik, 10. Szymon Kapias, 11. Mateusz Wrzesień, 14. Bartosz Jaroszek, 15. Grzegorz Marszalik (26. Bartosz Sobotka 79′), 18. Marcin Kowalski (ż), 19. Tomasz Szatan (17. Mateusz Ostaszewski 79′), 25. Adam Duda (7. Adam Żak 72′ (ż)), 27. Dawid Kaszok

Rezerwowi: 22. Bartosz Gocyk, 5. Łukasz Kopczyk, 7. Adam Żak, 17. Mateusz Ostaszewski, 20. Piotr Barwiński, 21. Kamil Adamczyk, 26. Bartosz Sobotka