Gromią Dąbrovię

Żeńska drużyna Puszczy Niepołomice występująca w IV lidze kobiet pokonała 5-0 Dąbrovię Dąbrowa Tarnowska.

Polityka transferowa którą przyjął sztab szkoleniowy żeńskiej Puszczy w ostatnim okienku transferowym polegała na ściągnięciu tylko do klubu dziewczyn które bez problemu dostawać się będą do osiemnastki meczowej i walczyć będą o wyjściowy skład. Zgrywane w większym stopniu miały być „stare” zawodniczki i drużyna miała iść w jakość, a nie w ilość. Po odejściu do Medyka Konin Natalii Banii (W ostatni weekend Bania w wygranym 6:0 meczu III ligi wielkopolskiej zaliczyła asystę a jej drużyna pewnie zmierza do II ligi)  włodarze Puszczy zastanawiali się czy da się załatać po niej lukę na prawej stronie. Bardzo szybko zrobiła to Izabela Zeszczuk. Piłkarka grająca wcześnie w Świcie Krzeszowice znakomicie wkomponowała się w zespół, a jej wielkim atutem jest kontrola prowadzonej piłki. Troszkę dłużej, do pierwszej jedenastki wchodziła Natalia Radwańska.

Spotkanie rozegrane w niepołomickim Podgrabiu było dla Puszczy wielką niewiadomą. Niepewność rozwiała Radwańska strzelając bramkę z rzutu wolnego już w 3 minucie meczu. Chwilę później zaliczyła drugie trafienie. Zeszczuk, która zaliczyła asystę przy drugim trafieniu dla Puszczy, sama jeszcze przed przerwą wpisała się na listę strzelców zdobywając trzecią bramkę dla Niepołomiczanek.

W drugiej połowie na boisku istniała już tylko Puszcza.  W 60 minucie kolejna dobra akcja popisała się Zeszczuk, która wypuściła prawym skrzydłem Motykę, a kapitan Puszczy strzeliła swoją 3 bramkę w tym sezonie. Trener Puszczy przy tak wysokim prowadzeniu wpuścił na placu  wszystkie rezerwowe zawodniczki. Najlepiej swoją obecność na boisku zaznaczyła a Julia Korbut, która 71 minucie ustaliła wynik meczu na 5:0 dla Puszczy.

Kolejny mecz ligowy nasze piłkarki Puszczy w sobotę 27 maja w Tarnowie z rezerwami Tarnovii. Początek meczu o godzinie 17:00. Zaległe spotkanie derbowe Wydział Gier Małopolskiego Związku Piłki Nożnej ustalił na środę 7 czerwca na godzinę 18:00

IV liga małopolska kobiet, 20.05.2017 Niepołomice – Podgrabie (Baza Treningowa Puszczy)
MKS Puszcza Niepołomice – Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska 5:0 (3:0)
Radwańska 3, 16, Zeszczuk 23, Motyka 23, Korbut 71

Puszcza: Wełna (Piechnik) –  Motyka, Pokorniak,  Sikora, Kozub (Kwiecińska), Zeszczuk (Skoczek), Tańcula (Szlosek), Miklas, Maniek, Radwańska (Hyrc), Przeniosło (Korbut)