Komplet punktów z Bukowej

W meczu 3 kolejki Nice 1 ligi piłkarze Puszczy Niepołomice pokonali na wyjeździe drużynę GKS-u Katowice 1-2. Bramki dla Puszczy zdobyli Marcin Orłowski i Dawid Ryndak.

Trener Tomasz Tułacz z różnych powodów dokonał trzech zmian w wyjściowym składzie w porównaniu do ubiegłotygodniowego spotkania z Rakowem Częstochowa. O ile można było przewidywać udział od pierwszej minuty meczu Marcela Kotwicy, tak wczorajszy uraz na treningu z gry wykluczył Bartosza Żurka ( w jego miejsce grał Robert Ziętarski). Dodatkowo od pierwszej minuty w ataku Puszczy wybiegł tym razem Dawid Nowak.

Lepiej w to spotkanie weszli gospodarze, którzy przewagę w pierwszym kwadransie gry udokumentowali strzałem Kamińskiego. W tej sytuacji bardzo dobrze zachował się w bramce Puszczy Marcin Staszewski. Warto dodać, że w pierwszym kwadransie gry, sporo czasu nasza drużyna musiała radzić sobie grając w osłabieniu, problemy zdrowotne po starciu z rywalem miał Piotr Stawarczyk, który dwukrotnie był opatrywany przy linii bocznej.

W miarę upływa czasu gra się wyrównała, a nasza drużyna starała się zagrażać gospodarzom, głownie po stałych fragmentach gry. Sporo było rzutów rożnych z którymi nieźle radził sobie bramkarz gości Sebastian Nowak.

W 26 minucie meczu w polu karnym padł zaatakowany Michał Mikołajczyk, jednak arbiter nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego.

Po zmianie stron świetny kontratak gospodarzy zapoczątkował Paweł Mandrysz. Zawodnik przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, po jego zagraniu futbolówkę niefortunnie dotknął Stawarczyk i Grzegorz Goncerz nie miał najmniejszych problemów z otworzeniem wyniku tego spotkania.

Utrata bramki spowodowała zmianę ustawienia i nastawienia zawodników Puszczy. W miejsce Ziętarskiego trener Tomasz Tułacz posłał w bój Marcina Orłowskiego, a nasza drużyna przeszła na grę z dwoma napastnikami. Jak się okazała wprowadzenie drugiego napastnika dało efekt, a Orłowski nie tylko zapoczątkował akcję bramkę zgrywając na jeden kontakt piłkę do Barkowa, ale w popisowy sposób wykończył znakomite dośrodkowanie prawego obrońcy Puszczy.

Wyraźnie podbudowana po doprowadzeniu do remisu drużyna atakowała coraz śmielej. Na prowadzenie Puszczę mógł wyprowadzić Stefanik, który w 81 minucie meczu zrobił wszystko jak należy uderzając głową w długi róg po dośrodkowaniu z lewej strony, ale w sobie tylko znany sposób bramkarz GKS-u Katowice zdołał podbić piłkę. Cztery minuty później już jednak nic nie mogło uchronić gospodarzy od utraty drugiej bramki.

Akcję napędził świetnym prostopadłym podaniem do Macieja Domańskiego, Dawid Nowak, który tym razem wystąpił w roli lewoskrzydłowego. Ulubione miejsce Nowaka na murawie w środku ataku zajął tym razem Ryndak, który znakomicie został obsłużony przez Domańskiego. Zawodnik Puszczy zdołał przyjąć piłkę, popatrzeć jak ustawiony jest bramkarz i strzałem w długi róg nie dał mu szans na skuteczną interwencję i dał Puszczy drugi komplet punktów w trzecim meczu tego sezonu.

3. kolejka Nice 1 Ligi
Katowice, 11 sierpnia, g. 20:45

GKS Katowice – Puszcza Niepołomice 1-2
50′ 1-0 Grzegorz Goncerz, 66′ 1-1 Marcin Orłowski, 86 1-2 Dawid Ryndak

<relacja minuta po minucie tutaj>

GKS Katowice: 82 Sebastian Nowak ,2 Tomasz Midzierski , 4 Lukas Klemenz , 7 Grzegorz Goncerz (78’3. Dawid Plizga, )  , 8 Mateusz Mączyński , 16 Paweł Mandrysz , 17 Andrej Prokić(46’14. Armin Ćerimagić)  , 21 Rafał Kuliński , 22 Tomasz Mokwa , 27 Mateusz Kamiński , 77 Jakub Yunis (73′ 24. Wojciech Kędziora)
Rezerwowi: 1. Mateusz Abramowicz, 6. Bartłomiej Kalinkowski, 11. Okawian Skrzecz, 14. Armin Ćerimagić, 23. Dawid Plizga, 24. Wojciech Kędziora, 33. Adrian Frańczak

Puszcza Niepołomice: 12. Marcin Staniszewski, 27. Mateusz Bartków, 3. Michał Czarny, 23. Piotr Stawarczyk, 28. Michał Mikołajczyk, 14. Dawid Ryndak, 7. Marcel Kotwica (73′ 8. Longinus Uwakwe), 11. Marcin Stefanik, 6. Robert Ziętarski (59’19. Marcin Orłowski) , 10. Maciej Domański, 20. Dawid Nowak (89′ 4. Łukasz Furtak)
Rezerwowi: 22. Andrzej Sobieszczyk, 4. Łukasz Furtak, 8. Longinus Uwakwe, 15. Rafał Mikulec, 18. Damian Lepiarz, 19. Marcin Orłowski