Lepsi od Korony

Piłkarze Puszczy Niepołomice pokonali w meczu kontrolnym Koronę Kielce 2-0. Bramki dla naszego zespołu zdobywali napastnicy: testowany Mateusz Idzik oraz nowy piłkarz Puszczy Szymon Gwiazda.

Pierwsza połowa nie zapowiadała tak dobrego wyniku i zwycięstwa nad przedstawicielem Lotto Ekstraklasy. Do przerwy naszym zawodnikom dopisało szczęście (poprzeczka) oraz kilka razy od utraty bramki zespół uchronił Miłosz Mleczko.

Po zmianie stron testowany Idzik przytomnie wykorzystał błąd bramkarza Korony, wyłuskał odbitą piłkę i wpakował ją do opuszczonej bramki.

Blisko podwyższenia wyniku był przede wszystkim Łukasz Szczepaniak, któremu do pełni szczęścia zabrakło dzisiaj skuteczności. Tą wykazał się w końcówce meczu Gwiazda. Akcję rozpoczął na lewej stronie Bartków, dośrodkowywał Mikołajczyk, a Gwiazda wślizgiem ustalił wynik spotkania na 2-0.

To trzecie z rzędu zwycięstwo Puszczy Niepołomice w którym nasza drużyna nie straciła nawet bramki!

Korona Kielce: 88. Paweł Sokół (60 Jakub Osobiński) – 21. Łukasz Kosakiewicz, 15. Piotr Pierzchała, 18. Łukasz Bujak (56 Mateusz Bartosiak), 19. Ken Kallaste – 27. Matej Pučko (74 Iván Márquez), 13. Oliver Petrak (74 Piotr Lisowski), 20. Oskar Sewerzyński (81, 13. Oliver Petrak), 77. Oktawian Skrzecz (60 Wiktor Długosz) – 91. Felicio Brown Forbes (57 Maciej Firlej), 9. Maciej Górski.

Puszcza Niepołomice: (I połowa) Miłosz Mleczko – Łukasz Furtak, Michał Zając, Konrad Stępień, Bartosz Widejko – Jakub Wojtaszek, Przemysław Sajdak, Longinus Uwakwe, Wadym Straszkewycz, Rafał Michalik – Myer Bevan. (II połowa) Bartosz Przybysz – Jakub Zagórski, Marcin Stefanik, Mateusz Bartków, Michał Mikołajczyk, Szymon Gwiazda, Marcel Kotwica, Wiktor Żytek, Łukasz Szczepaniak, Szymon Hajduk, Mariusz Idzik.