Nareszcie!

Puszcza Niepołomice pokonała na własnym terenie Zagłębie Sosnowiec 1-0 w meczu 17 kolejki piłkarskiej II ligi. Na uwagę zasługuje fakt, że gospodarze grali w tym meczu w osłabieniu od 50 minuty, kiedy to drugą żółtą kartkę obejrzał Paweł Strózik.

Gospodarze przystępowali do dzisiejszego meczu bez Adriana Napierały. Podstawowy stoper w drużynie Puszczy pauzuje bowiem za czerwoną kartkę, którą ujrzał w końcówce mecz z MKS Kluczbork.

Pierwsza połowa spotkania toczyła się głównie pod dyktando grających na niebiesko gospodarzy. Dobrą okazję do zdobycia bramki miał w 19 minucie Marcel Kotwica. Po dośrodkowaniu Łukasza Nowaka, zawodnik Puszczy oznaczony numerem 91 strzałem głową próbował zaskoczyć Wojciecha Fabisiaka. Ten jednak, choć z trudem zatrzymał strzał naszego pomocnika.

Przewaga Puszczy Niepołomice została udokumentowana w 25 minucie gry. Bohaterem tej akcji był Krzysztof Zaremba. Zawodnik najpierw wygraną główką przed własnym polem karnym zainicjował świetną kontrę naszej drużyny, a biegnąc z piłką od połowy boiska zdecydował się na uderzenie ze skraja pola karnego. Bramkarz gości był w tej sytuacji bezradny.

Kolejne minuty również należy do gospodarzy, czego najlepszym dowodem były niebezpieczne strzały Piotra Madejskiego z 34 i 45 minuty meczu. Choć piłka powtórnie do siatki nie wpadła to jednak kibice zgromadzeni przy Kusocińskiego mogli z optymizmem wyczekiwać na drugą połowę.
W 50 minucie serca kibiców zadrżały. Drugą żółtą kartką w meczu napomniany został Paweł Strózik. Zawodnik ratując się przed stratą piłki sfaulował w środku pola jednego z zawodników Zagłębia po czym leżąc na murawie skrył twarz w dłoniach. Było pewne, że odgwizdany faul zostanie zakwalifikowany do upomnienia. Tak też się stało, przez co ponad 40 minut gospodarze musieli grać w osłabieniu.
Czerwona kartka spowodowała diametralną zmianę boiskowych wydarzeń. Puszcza schowana za podwójną gardą czekała na kolejne ataki graczy z Sosnowca, a Zagłębie z minuty na minutą stwarzało sobie coraz groźniejsze sytuacje.

W 56 minucie piłkę przed bramką dostał Tłumicz, ale naciskany przez Łukasza Furtaka mocno przestrzelił. Kilka minut później za głośne protesty z ławki rezerwowych został wyproszony trener gości Mirosław Smyła. To jednak nie spowodowało zmiany gry Zagłębia, które z każdą minutą było bliżej pokonania Andrzeja Sobieszczyka. Bramkarz Puszczy wspomagany przez ofiarnie grającą defensywę miał jednak masę szczęścia. Dwa razy piłka w drodze do bramki odbijała się od słupka. Piłkarze Puszczy potrafili jednak szczęściu pomóc o czym świadczą świetne interwencje bramkarza oraz pewna i skuteczna gra obrońców.

Grający w dziesiątkę gospodarze starali się co jakiś czas oddalić zagrożenie od własnej bramki poprzez błyskawiczny kontratak. Taka próba mogła przynieść powodzenie w 86 minucie. Świetnie na lewej stronie z dwoma graczami Zagłębia poradził sobie wprowadzony kilkanaście minut wcześniej Michał Kiełtyka. Młodzeżowiec grający z numerem 69 wpadł z piłką w pole karne i płaskim strzałem starał się zaskoczyć Fabisiaka. Futbolówka odbiła się jednak od słupka.

W samej końcówce mądra gra podopiecznych trenera Gorszkowa spowodowała, że gracze Zagłębia nie mieli już okazji do wyrównania.

Po dwóch miesiącach bez zwycięstwa Puszcza w końcu zdobyła komplet punktów. Dodatkowo w drugim mecz z rzędu solidna gra w defensywie pozwoliła na zachowanie czystego konta po stronie bramkowych strat. Choć runda jesienna właśnie się zakończyła, to jednak do końca listopada zaplanowano jeszcze dwa spotkania rewanżowe. W niedzielę 23 listopada zmierzymy się z Kotwicą Kołobrzeg, a 30 listopada ze Zniczem Pruszków. Oba spotkania rozpoczną się o godzinie 12.00

W Niepołomicach jesteśmy niepokonani i niech tak pozostanie!

PUSZCZA NIEPOŁOMICE – Zagłębie Sosnowiec 1-0 (1-0)

1-0 25′ Krzysztof Zaremba

Puszcza: 22. Andrzej Sobieszczyk – 21. Witold Cichy, 15. Marcin Biernat, 18. Damian Lepiarz, 95. Łukasz Furtak – 27. Piotr Madejski (90, 88. Wojciech Przybył), 91. Marcel Kotwica, 2. Paweł Strózik, 10. Łukasz Nowak (68, 8. Longinus Uwakwe), 28. Michał Mikołajczyk (72, 69. Michał Kiełtyka) – 7. Krzysztof Zaremba (90, 17. Dariusz Gawęcki).

Zagłębie: 12. Wojciech Fabisiak – 7. Marcin Sierczyński, 19. Sławomir Jarczyk, 10. Krzysztof Markowski, 3. Radosław Kursa (73, 4. Daniel Kutarba) – 16. Dawid Ryndak, 29. Łukasz Matusiak, 17. Sebastian Dudek, 27. Przemysław Mizgała (46, 18. Jakub Arak), 23. Hubert Tylec (73, 77. Miłosz Kozak) – 31. Łukasz Tumicz (67, 88. Piotr Giel).

żółte kartki: Strózik – Dudek, Sierczyński, Giel.
czerwona kartka: Paweł Strózik (50. minuta, Puszcza, za drugą żółtą).

sędziował: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska).