Nie możemy odczarować K2

Puszcza Niepołomice uległa w meczu 5. Kolejki Fortuna 1 ligi Zagłębiu Sosnowiec 0-2. Bramki dla przyjezdnych zdobyli: Piasecki i Nawotka.

Po raz pierwszy podczas czteroletniej pracy trenera Tomasza Tułacza w Niepołomicach, szkoleniowiec zdecydował się na osiem zmian w wyjściowym składzie w porównaniu do poprzedniego meczu ligowego. W porównaniu do tamtego spotkania w składzie pozostali Karol Niemczycki, a także Michał Czarny i Konrad Stępień.

Od początku też to Żubry starały się wykorzystać głód gry i szybko zdobyć bramkę. Jako pierwszy sygnał do ataku dał bohater meczu w Głogowie, ale tym razem Jakub Bąk uderzył obok bramki.

W 22 minucie meczu świetnym dośrodkowaniem w pole karne popisał się Widejko, który wyłożył piłkę Vovchence, ukraiński napastnik uderzył głową, ale minimalnie chybił.

W 25 minucie spotkania goście wyszli z atakiem 3 na dwóch, ale Małecki niedokładnie podawał do Pawłowskiego i tylko skończyło się na strachu. Kilka minut później z daleka kropnął Żurek, ale Perdijić nie dał się pokonać.

W 37 minucie meczu za sprawą Piaseckiego goście wyszli na prowadzenie. Napastnik Zagłębia minął Michała Czarnego i uderzył celnie tuż pryz słupku zza pola karnego. Tuż przed przerwą Zagłębie miało jeszcze jedną, doskonałą sytuację to podwyższenia wyniku, ale Małecki znów źle rozprowadził szybki atak i skończyło się bez konsekwencji.

Po zmianie stron bardzo aktywny Bartosz Żurek trzykrotnie nękał rywali. Najbliżej wykorzystania podania był Michał Czarny, który w doskonałej sytuacji trafił w poprzeczkę.

W 60 minucie gry na murawie, entuzjastycznie witany przez sympatyków Puszczy pojawił się Hubert Tomalski, który w końcu ma za sobą problemy zdrowotne.

Na niespełna 20 minut przed końcem regulaminowego czasy gry szansę na doścignięcie Zagłębia wzrosły. Radkowski obejrzał drugą żółtą kartkę i nasza drużyna mogła grać w przewadze jednego zawodnika.

Niestety świetnie dysponowany Perdijić nie dał się pokonać, nawet mimo kapitalnego uderzenia z dystansu Uwakwe.

Zamiast bramki na 1-1 po jednym z kontrataków drugą bramkę zdobyło Zagłębie i nie dało już sobie zrobić krzywdy w doliczonym czasie gry.

Puszcza Niepołomice 0-2 Zagłębie Sosnowiec
Fabian Piasecki 37, Tomasz Nawotka 89

Puszcza: 22. Karol Niemczycki – 21. Łukasz Furtak, 3. Michał Czarny, 5. Konrad Stępień, 18. Bartosz Widejko – 50. Maksymilian Sitek (61, 10. Hubert Tomalski), 7. Marcel Kotwica (75, 70. José Embaló), 8. Longinus Uwakwe, 17. Bartosz Żurek, 9. Jakub Bąk – 26. Mykyta Wowczenko (81, 25. Wiktor Żytek).

Zagłębie: 23. Matko Perdijić – 7. Tomasz Nawotka, 25. Piotr Polczak, 17. Kacper Radkowski, 22. Quentin Seedorf – 11. Patryk Mularczyk (54, 10. Stanisław Biłeńkyj), 14. Filip Karbowy, 57. Carl Stewart (83, 20. Jakub Sinior), 30. Patryk Małecki (68, 98. Wojciech Słomka), 8. Szymon Pawłowski – 99. Fabian Piasecki.

żółte kartki: Uwakwe – Polczak, Radkowski, Seedorf.
czerwona kartka: Kacper Radkowski (72. minuta, Zagłębie, za drugą żółtą).

sędziował: Daniel Kruczyński (Żywiec).
widzów: 1180.