Olimpia odprawiona!

Drugi raz w historii meczu Olimpii z Puszczą trzy punkty zostały w Niepołomicach. Po bramkach Longinusa Uwakwe i Macieja Domańskiego „Żubry” wygrały 2-1.

Spotkanie rozpoczął identyczny skład zawodników jak środowe, zaległe spotkanie z Ruchem Chorzów. Jak się ukazało w trakcie 90 minut meczu odniesień do poprzedniego zwycięstwa Puszczy było więcej.

Tak jak przed kilkoma dniami podobnie jak i dzisiaj w pierwszych minutach meczu na prowadzenie wyszli przyjezdni. Prowadzenie Olimpii dał Wołodymyr Kowal, którego uderzenie z dystansu odbite od słupka zatrzepotało w siatce.

Bardzo szybko jednak, jak w meczu z Ruchem straty przy Kusocińskiego zostały jednak odrobione. Piłkę w pole karne przyjezdnych dostarczył Bartosz Żurek, tam piłkę świetnie w pole bramkowe zgrał Mateusz Bartków, a stojący przed bramką rywala Longinus Uwakwe strzelając pierwszego gola w tym sezonie doprowadził do wyrównania.

Kiedy wydawało się, że do przerwy wynik nie ulegnie już zmianie Marcin Stefanik popisał się fantastycznym podaniem do Macieja Domańskiego, a ten udowodnił, że nie przypadkowo należy do czołówki strzelców ligi i notując siódme trafienie w tym sezonie wyprowadził Puszczę na prowadzenie.

Jak się okazało wynik udało się dowieźć do końca spotkania i po kilku dniach Puszcza dopisała do swojego konta 6 punktów. Po 14 ligowych kolejkach podopieczni trenera Tułacza zajmują 5 miejsce w tabeli Nice 1 ligi.

Puszcza Niepołomice 2-1 Olimpia Grudziądz
Longinus Uwakwe 12, Maciej Domański 45 – Wołodymyr Kowal 9

Puszcza: 12. Marcin Staniszewski – 4. Łukasz Furtak, 3. Michał Czarny, 23. Piotr Stawarczyk, 27. Mateusz Bartków – 14. Dawid Ryndak (87, 28. Michał Mikołajczyk), 11. Marcin Stefanik, 8. Longinus Uwakwe, 10. Maciej Domański (84, 7. Marcel Kotwica), 17. Bartosz Żurek (75, 25. Krzysztof Szewczyk) – 19. Marcin Orłowski.

Olimpia: 1. Wojciech Małecki – 25. Damian Ciechanowski, 4. Miha Goropevšek, 24. Matic Žitko, 28. Michael Olczyk (37, 97. Adrian Klimczak) – 7. Damian Michalik, 33. Tomasz Wełna, 6. Maciej Wolski (46, 18. Hubert Adamczyk), 70. Konrad Handzlik (59, 26. Ville Salmikivi), 14. Mateusz Klichowicz – 11. Wołodymyr Kowal.

żółte kartki: Stefanik, Furtak, Żurek, Uwakwe – Wełna, Žitko.

sędziował: Daniel Kruczyński (Żywiec).