Piasecki – Puszcza 2-2

Puszcza Niepołomice w ostatnim meczu rundy jesiennej Nice 1 ligi zremisowała 2-2 w wyjazdowym spotkaniu z Miedzią Legnica.  Bramki dla Puszczy zdobyli Maciej Domański i Longinus Uwakwe.

Piorunująca końcówka pierwszej połowy pozwoliła podopiecznych Tomasza Tułacza schodzić na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem.

W 39 minucie meczu Puszcza znów wykorzystała stały fragment gry. Po wrzucie piłki z autu, futbolówka została strącona przed pole karne, gdzie z umieszczeniem jej w siatce kłopotów nie miał Maciej Domański. Dla ofensywnego pomocnika Puszczy było to już ósme trafienie w tym sezonie, które pozwoliło mu znów złapać kontakt z czołówką ligowych strzelców.

Dwie minuty później kapitalnie w bramce zachował się Marcin Staniszewki, który udowodnił, że powołania i gra w młodzieżowej reprezentacji Polski to nie kwestia przypadku. Santana uderzył głową z pięciu metrów, a piłkę zmierzającą w okolice spojenia słupka z poprzeczką podbił bramkarz Puszczy. Tuż przed przerwą gospodarzy dobił Uwakwe.

Nigeryjczyk z polskim paszportem wykorzystał zamieszanie w polu karnym rywala i mocnym strzałem po poprzeczkę podwyższył stan posiadania swojej drużyny.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Miedź nadal przeważała i raz po raz zagrała defensywie Puszczy. Kluczowe dla końcowego wyniku jak się było wejście w 71 minucie meczu Fabiana Piaseckiego. Rezerwowy gospodarzy już minutę później zdobył kontaktową bramkę dla Miedzi.

Kontaktowy gol jeszcze bardziej napędził gospodarzy i wspomnianego zawodnika, który w ciągu 2 kolejnych minut miał kolejne dwie doskonałe okazje do wyrównania. Nasza drużyna odpowiedziała na kwadrans przed zakończeniem meczu pięknym strzałem Domańskiego, ale Sapela zdołał zatrzymać ten strzał.

Piasecki natomiast drugi raz znalazł drogę do siatki w 84 minucie spotkania, kiedy to dobił piłkę po strzale Bozicia. W doliczonym czasie gry wspomniany Bozić mógł jeszcze dać Miedzi komplet punktów, ale na nasze szczęście tak się nie stało.

Po szalonym meczu Puszcza zremisowała z liderem rozgrywek 2-2.

Miedź Legnica 2-2 Puszcza Niepołomice
Fabian Piasecki 72, 84 – Maciej Domański 40, Longinus Uwakwe 45

Miedź: 1. Łukasz Sapela – 19. Grzegorz Bartczak, 16. Jonathan de Amo, 24. Tomislav Božić, 5. Frank Adu Kwame (46, 11. Mladen Bartulović) – 4. Wojciech Łobodziński, 6. Rafał Augustyniak, 14. Omar Santana, 21. Przemysław Mystkowski, 8. Marquitos (71, 9. Fabian Piasecki) – 17. Jakub Vojtuš.

Puszcza: 12. Marcin Staniszewski – 27. Mateusz Bartków, 23. Piotr Stawarczyk, 3. Michał Czarny, 28. Michał Mikołajczyk – 14. Dawid Ryndak, 11. Marcin Stefanik, 8. Longinus Uwakwe, 10. Maciej Domański (86, 7. Marcel Kotwica), 25. Krzysztof Szewczyk (73, 17. Bartosz Żurek) – 19. Marcin Orłowski (90, 18. Damian Lepiarz).

żółte kartki: Augustyniak, Marquitos – Uwakwe, Staniszewski.

sędziował: Piotr Lasyk (Bytom).