Pierwsze zwycięstwo Młodzików!

Drużyna Młodzików Puszczy Niepołomice odniosła pierwsze zwycięstwo w bieżącym sezonie!

Zawodnicy z Niepołomic rozegrali doskonałe spotkanie w trakcie którego całkowicie zdominowali drużynę Wieliczanki Wieliczka. Wynik 3-1 nie oddaje w sposób obiektywny przewagi jaką posiadała nasza drużyna. Rezultat mógłby być znacznie okazalszy gdyby nie rozregulowane celowniki „młodzików” z Niepołomic.

Pierwsza bramka padła po składnej akcji przeprowadzonej prawą stroną boiska. Do mocnego dośrodkowania Dawida Despeta doszedł Dawid Samek, próbując wślizgiem umieścić piłkę w bramce rywali trafił w słupek. Na szczęście do odbitej futbolówki doskoczył Filip Gródecki i zapewnił gospodarzom prowadzenie 1-0. Druga bramka padła po dwójkowej akcji rozegranej w środku boiska. Krzysztof Ligęza, przedrylował kilku rywali i wprowadził piłkę na pole karne. Mimo tłoku, znakomitą pozycje do strzału wypracował sobie Jakub Walczyk i potężnym uderzeniem z lewej nogi nie dał żadnych szans na obronę bramkarzowi drużyny z Wieliczki.

Pod koniec pierwszej połowy, usatysfakcjonowani prowadzeniem zawodnicy Puszczy oddali nieco inicjatywę przyjezdnym co zemściło się utratą gola. Zawodnik Wieliczanki dośrodkował z rzutu rożnego piłkę, która nabrała tak dziwnej trajektorii lotu, że wpadała bezpośrednio do bramki Puszczy.

Stracony gol podrażnił zawodników z Niepołomic, którzy w drugiej połowie dominowali na boisku. Goście z Wieliczki ograniczyli się do wyprowadzenia kilku kontr, które były likwidowane przez obrońców, bądź przez pewnie interweniującego bramkarza Puszczy. Mimo przewagi, w drugiej połowie padła tylko jedna bramka, której autorem był Dawid Wójtowicz. Zawodnik Puszczy przejął futbolówkę na własnej połowie, przedrylował próbujących powstrzymać go przeciwników i pewnym, plasowanym strzałem zza pola karnego nie dał żadnych szans na obronę golkiperowi z Wieliczki.

Pierwsze zwycięstwo bardzo dobrze wpłynęło na morale drużyny, która w spotkaniu z Wieliczanką Wieliczka przeprowadziła wiele składnych akcji i oddała mnóstwo strzałów z dystansu. Gratulujemy zwycięstwa i liczymy na kolejne punkty w najbliższych meczach.