Pierwszy punkt

Piłkarze Puszczy Niepołomice zremisowali 1-1 z Wisła Puławy w meczu 3. kolejki piłkarskiej II ligi. Bramki zdobyli dzisiaj Mateusz Broź i Jarosław Niezgoda.

Mecz był debiutem trenerskim trenera Tomasz Tułacza, który w czwartek objął funkcję pierwszego trenera Puszczy Niepołomice.

Spotkanie lepiej rozpoczęła drużyna gospodarzy. Efekt w postaci bramki przyszedł w 17 minucie meczu. Mateusz Broź bardzo dobrze przyjął piłkę i strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi gości. W pierwszej połowie dość przypadkowo na listę strzelców mógł wpisać się Dominik Maluga. Piłka po jego centrostrzale odbiła się od poprzeczki.

Na początku drugie połowy bardzo aktywny w tym meczu Maluga mógł strzelić bramkę na 2-0. Niestety z piłkarz mający status Młodzieżowca skrzydłowy przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Druga połowa meczu rozpoczęła się od dwóch zmian w ekipie gości. Dały one efekt bowiem bramka wyrównująca padła w 51 minucie meczu, kiedy to Jarosław Niezgoda wyskoczył najwyżej w polu karnym i wyrównał stan rywalizacji. Niezgoda mógł wyprowadzić Wisłę na prowadzenie, ale jego soczyste uderzenie zza pola karnego zatrzymało się na poprzeczkę.

Szalę zwycięstwa na korzyść Puszczy mógł przechylić w końcówce spotkania Dawid Sojda. Wprowadzony w drugiej połowie pomocnik świetnie uderzył z pierwszej piłki, ale Nazar Penkovets przeniósł sparował piłkę na rzut rożny.

W debiucie nowego trenera Tomasza Tułacza padł więc bramkowy remis. Za tydzień piłkarzy Puszczy czeka daleki wykazd do Zambrowa na starcie z ligowym beniaminkiem Olimpią.

Puszcza Niepołomice – Wisła Puławy 1-0 (1-1)

17′ 1-0 Mateusz Broź, 50′ 1-1 Jarosław Niezgoda

Puszcza: 12. Marcin Staniszewski (M) – 2. Konrad Wieczorek, 3. Michał Czarny, 18. Damian Lepiarz (ż), 28. Michał Mikołajczyk – 16. Dominik Maluga (M) (83′ 4. Łukasz Furtak), 7. Marcel Kotwica, 17. Dariusz Gawęcki, 21. Mateusz Broź (65′ 20. Mateusz Lampart) – 9. Adrian Gębalski (63′ 6. Roman Stepankov (ż))

Wisła: 12. Nazar Penkovets, 18. Rafał Lisiecki, 4. Mateusz Pielach, 3. Klimas Gusocenko, 17. Ivan Lytvynyuk(ż), 10. Sebastian Głaz, 20. Arkadiusz Maksymiuk (ż) (60′ 23. Mateusz Olszak (ż)), 25. Konrad Szczotka (M) (81′ 29. Szymon Wiejak), 16. Tomasz Sedlewski (ż) (46′ 7. Łukasz Turzyniecki), 11. Konrad Nowak (46′ 21. Patryk Słotwiński), 6. Jarosław Niezgoda