Punkt na zakończenie rundy

Puszcza Niepołomice w meczu kończącym rundę jesienną zremisowała 1-1 z Radomiakiem Radom. Bramkę dla Żubrów zdobył w pierwszej połowie Wiktor Żytek.

Radomiak był ostatnim zespołem z jakim w trwającym sezonie Fortuna 1 ligi Żubry mierzyły się na samym końcu. Historia meczów obu zespołów napawała optymizmem i podobnie było także i tym razem, bowiem z terenu wyżej notowanego rywala udało nam się przywieźć 1 punkt.

W mecz lepiej weszli gospodarze, którzy w początkowej fazie meczu kilka razy zagrozili naszej bramce, ale Karol Niemczycki powołany na zgrupowanie kadry do lat 21 potwierdził dobrą formę i nie dał się zaskoczyć.

Pierwszym dobrym ofensywnym impulsem było uderzenie Bartosza Widejki po upływie 30 minut gry. Soczysty strzał naszego zawodnika zatrzymał jednak Kochalski. Kilka minut później to bramkarz Radomiaka musiał uwijać się we własnej bramce, ale w końcu w 37 minucie meczu skapitulował kiedy to po zamieszaniu w polu karnym do siatki trafił Żytek.

Na przerwę Żubry schodziły prowadząc 1-0. Po zmianie stron gospodarze nacierali, ale nam udawało się wybijać piłkarzom Radomiaka argumenty, a także mieliśmy trochę szczęścia jak w 60 minucie meczu kiedy to od straty bramki uchronił nas słupek. Niestety w 79 minucie meczu po zagraniu Leandro do siatki trafił Cichocki co sprawiło, że na tablicy wyników mieliśmy remis 1-1.

3 punkty Żubrom mógł dać Tomalski, ale jego mocne uderzenia z dystansu odbiło się od poprzeczki. Jesień Żubry kończą remisem.

Przed naszą drużyną jeszcze 3 mecze rundy rewanżowej, ale wcześniej czeka nas przerwa w grze o punkty spowodowana powołaniami do młodzieżowych reprezentacji naszego kraju.

Radomiak Radom 1-1 Puszcza Niepołomice