Puszcza – Chojniczanka 0-2

Gorzki początek piłkarskiego 2019 roku w wykonaniu piłkarzy Puszczy Niepołomice. Na inaugurację nowego roku przegraliśmy z Chojniczanką 0-2.

Puszcza rozpoczęła to spotkanie z jednym debiutantem w wyjściowym składzie. Swój pierwszy występ od początku zaliczył bowiem Konrad Nowak. Co ciekawe zespół z ławki prowadził dzisiaj drugi trener, Jakub Kula. Bowiem trener Tomasz Tułacz, z powodu kary otrzymanej w meczu z Wartą Poznań musiał obejrzeć spotkanie z perspektywy trybun.

Nasi zawodnicy dobrze weszli w spotkanie próbując w pierwszych minutach zaatakować rywali. Żadna z prób nie sprawiła jednak większych trudności bramkarzowi gości.

Rywale groźnie zaatakowali w 18 minucie. Ofiarną interwencją nasz zespół przed utratą gola uratował Michał Mikołajczyk. Kilak minut później błysnął Mateusz Bartków. Ruletą miną rywala i uderzał z linii pola karnego, ale jego strzał chybił celu.

W 41 minucie zrobiło się 0-1 dla Chojniczanki. Strata w środku pola spowodowała szybki atak Chojniczanki 4 na 4. W końcowej fazie akcji piłka trafiła do Piotrowskiego, a ten huknął ze skraju pola karnego w okienko bramki Mleczki.

Po zmianie stron w zasadzie pierwsza groźna sytuacja dała podwyższenie prowadzenia rywalom. Z rzutu wolnego pięknie przyłożył Danielewicz i zrobiło się 0-2.

Chwilę później debiut w barwach Puszczy zaliczył Jakub Bąk, który zmienił Marcina Stefanika. W 64 minucie gry po prawie rocznej przerwie w meczu ligowym wystąpił Bartosz Żurek.

Mimo roszad wynik nie uległ zmianie i Chojniczanka wygrała pierwsze w historii obu pojedynków spotkanie w Niepołomicach.

Puszcza Niepołomice 0-2 Chojniczanka Chojnice
Damian Piotrowski 40, Krzysztof Danielewicz 49

Puszcza: 99. Miłosz Mleczko, 14. Jakub Zagórski (86, 16. Przemysław Sajdak), 5. Konrad Stępień, 27. Mateusz Bartków, 28. Michał Mikołajczyk – 2. Łukasz Szczepaniak (64, 17. Bartosz Żurek), 8. Longinus Uwakwe, 11. Marcin Stefanik (55, 9. Jakub Bąk), 20. Konrad Nowak, 25. Wiktor Żytek – 19. Marcin Orłowski.

Chojniczanka: 84. Radosław Janukiewicz, 77. Rafał Kobryń, 90. Tomasz Boczek, 85. Hubert Wołąkiewicz, 6. Przemysław Pietruszka, 87. Damian Piotrowski, 20. Oskar Paprzycki (66, 15. Miłosz Przybecki), 7. Krzysztof Danielewicz, 24. Paweł Żyra (81, 5. Paweł Zawistowski), 27. Piotr Grzelczak – 17. Tomasz Mikołajczak (90, 29. Oskar Frygier).

żółte kartki: Zagórski, Uwakwe, Mikołajczyk – Pietruszka, Kobryń.

sędziował: Daniel Kruczyński (Żywiec).