Puszcza zaczęła się zielenić

Po dziewięciu meczach bez zwycięstwa Puszcza Niepołomice zapisała na swym koncie trzy punkty. Po bardzo dobrym, w wykonaniu podopiecznych Tomasza Tułacza, meczu pokonała ona Drutex-Bytovię Bytów 2:0.

Od pierwszego gwizdka sędziego widać było, że gospodarzom bardzo zależy na zakończeniu niechlubnej passy. I tak jak drzewa w niepołomickiej Puszczy nabierają z wolna pięknych, zielonych barw, tak gra miejscowej drużyny, po okresie zimowe hibernacji, nabiera pąków gotowych o rozwitu.

Pierwsza akcja gospodarzy zakończyła się powodzeniem, gdy po centrze Orłowskiego Drzazga posłał piłkę do bramki głową. Zdobyty gol podziałał mobiizująco na gospodarzy. Bardzo aktywni byli na skrzydłach Ryndak i Żurek, a w środku pola rządził Stefanik. Po uderzeniach tego ostatniego piłka najpierw trafiła w poprzeczkę, a potem nieznacznie minęła słupek. Goście zagrozili bramce rywala tylko raz, gdy po strzale Rzuchowskiego znakomicie zachował się Staniszewski.

Gdy pierwsza połowa zbliżała się do końca, z lewej strony dośrodkował Żurek, a Stępień głową skontrował piłkę i ta wpadła do bramki.

W drugiej połowie goście starali się bardziej niż w pierwszej, ale nie zagrozili poważniej bramce Puszczy. Gospodarze zaatakowali w końcówce, najpierw dwukrotnie Szewczyk, a potem Stefanik mogli wpisać się na listę strzelców.

Puszcza Niepołomice – Drutex Bytovia 2-0 (2-0)
1-0 Drzazga 3, 2-0 Stępień 45.

Puszcza: 12. Marcin Staniszewski – 5. Konrad Stępień, 3. Michał Czarny, 23. Piotr Stawarczyk, 27. Mateusz Bartków, 14. Dawid Ryndak (81 25. Krzysztof Szewczyk) , 8. Longinus Uwakwe, 11. Marcin Stefanik, 9. Krzysztof Drzazga (67 28. Michał Mikołajczyk), 17. Bartosz Żurek, 19. Marcin Orłowski.

Drutex Bytovia: 25. Michał Szromnik – 2. Marek Opałacz, 6. Michał Rzuchowski, 8. Sebstian Kamiński, 10. Michał Jakóbowski (82 9. Lago Kpasa), 11. Janusz Syrdykowski, 28. Jakub Kuzdra (70 7. Jakub Wilk), 35. Egaras Zarksis, 38. Kamil Adamek (24 30. Kamil Wacławczyk), 55. Francisco Gonzales, 68. Bartosz Wolski.