Raport: Drużyny młodzieżowe

Raport z weekendowych meczów młodzieżowych drużyn MKS Puszcza Niepołomice oraz UKS Kazimierz – Niepołomicka Szkoła Futbolu.

23-24.04
Juniorzy Starsi
Orkan Raba Wyżna-PUSZCZA Niepołomice 0:1 (0:1)
Bramka dla PUSZCZY: Karol Filipek 45’
PUSZCZA: Możdżeń – Barwiołek, Motoła, D.Książek II, Paluch – Słuszniak(65’Adamczak), Czaja, K.Filipek, P.Filipek(55’Błaziński), Kura – D.Szewczyk oraz Kalisz

Bardzo ważne zwycięstwo w kontekście dalszej walki o utrzymanie w MLJ odniosła drużyna juniorów starszych. Gola dającego trzy punkty zawodnikom trenera Dariusza Bijaka zdobył tuż przed samym zejściem na przerwę Karol Filipek.

Juniorzy Młodsi
PUSZCZA Niepołomice-Prokocim Kraków 2:1(1:1)
Bramki dla PUSZCZY: Łukasz Król 16’, Mateusz Grzyb 77’

PUSZCZA: Kucharczyk – Grzyb, Katarzyński, P.Szewczyk, Bielecki (50’D.Książek II) – Król, Jaworek, Miedziński(36’Ostrowski), Lebiest, Manaseryan(65’Jastrzębski) – Kopiejka(41’Jasiński) oraz Cabaj, Mazur

W meczu od bardzo dużej dramaturgii swoje trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu odniosła drużyna juniorów młodszych. W pierwszej połowie na prowadzenie wyszli goście, Puszcza jednak szybko odpowiedziała wyrównującym trafieniem Łukasza Króla. Na początku drugiej połowy swoją drugą żółtą kartkę a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Daniel Jaworek i niepołomiczanie grali w „10”. Nie przeszkodziło im to jednak w samej końcówce zdobyć gola na 2:1 a jego autorem był Mateusz Grzyb i trzy punkty zostały w Niepołomicach.

Trampkarze
Contra Sułków –PUSZCZA II Niepołomice 0:9(0:3)

Bramki dla PUSZCZY: Kacper Zaleński 9’, Grzegorz Siwek 26’, Kacper Pilch 34’ i 49’, Eryk Tokarz 39’ i 62’, Mateusz Michałek 41’ i 53’, Mateusz Kamiński 45’

PUSZCZA: K.Piszczatowski – Iwulski, Kamiński, Krajnik, Michałek – Nadolnik, Pilch, Rojewski, Zaleński, Tokarz – Siwek oraz Gapis, Poprawski, Świeży.

Inauguracja rundy wiosennej rezerwy trampkarzy na plus. Wysokiej i przekonywujące zwycięstwo drużyny trenera Leszka Taraska, które mogło być jeszcze wyższe gdyby chłopcy zaprezentowali lepszą skuteczność.

Młodziki

PUSZCZA Niepołomice-Iskra Zakrzów 5:1(1:1)

Bramki dla PUSZCZY: Radosław Bodaj 28’, samobójcza 41’, Piotr Gruszecki 42’, Jan Augustynek 47, Filip Gródecki 55’
PUSZCZA: Pagacz –A.Piszczatowski, Piwosz, Krystian, Gruszecki – Burda, Gębołyś, Gródecki – O.Pawłowski oraz K.Fabicki, Bodaj, Augustynek.

Pomimo bardzo dużej przewagi w posiadaniu piłki oraz stwarzanych sytuacjach od początku meczu przez zawodników Puszczy to niespodziewanie goście z Zakrzowa wyszli na prowadzenie po błędzie w kryciu przy rzucie rożnym. Jeszcze przed przerwą niepołomiczanom udało się zdobyć bramkę wyrównującą za sprawą dobrego uderzenia Radosława Bodaja. W drugiej odsłonie meczu gra od początku wyglądała podobnie jak w pierwszej, Puszcza atakowała, Iskrze udało się wyprowadzić kilka kontr i wywalczyć parę rzutów rożnych. Nasi młodzi zawodnicy poprawili jednak zdecydowanie skuteczność. W 41 minucie po dograniu z lewej strony Gruszeckiego piłkę do własnej bramki wpakował jeden z zawodników Iskry, później na 3:1 podwyższył sam Gruszecki. W 47 minucie było już 4:1, po bardzo dobrym podaniu Tomka Burdy formalności dopełnił Augustynek, a wynik na 5:1 ustalił Gródecki.

PUSZCZA II Niepołomice – Gwarek II Wieliczka 0:2(0:1)
PUSZCZA: Kołodziej – Wywiał, D.Buszka, Leńczuk, Włodarczak – A.Satała, Kuklicz, Kupiec – Brudnik oraz Szornel, Syblia, Gaweł, Domanik, Dudka
Na duże słowa pochwały zasłużyli zawodnicy Puszczy II za mecz przeciwko Gwarkowi. Pomimo niekorzystnego rezultatu młodzi zawodnicy zaprezentowali się bardzo ambitnie, a ich zaangażowanie w mecz było na odpowiednim poziomie. Wynik też przy odrobinie szczęścia mógł być nieco inny, w pierwszej połowie w bardzo dobrych sytuacjach nieznacznie pomylili się Kuklicz i Satała, w drugiej części gry m.in. piłka po indywidualnej akcji i strzale Kupca odbiła się od słupka.

Orliki
UKS Kazimierz-NSF 2006 – Zorza Przebieczany 1:4 (1:3)
Bramka dla UKS-u: Tomasz Stanaszek 21’
UKS 2006: P.Kolber – Mac.Solarz, Mik. Solarz, Miklas, Musz, Kostyra, Stanaszek oraz Frankiewicz, Król, Maj, Stępniowski, Ząbkiewicz
Orliki trenera Michała Horkawego uległy 1:4 Zorzy, honorowe trafienie dla naszych chłopców z rocznika 2006 zaliczył Tomek Stanaszek w 21 minucie meczu.
Żacy

UKS Kazimierz-NSF 2007 – AP Trzciana 2000 1:4(1:1)
Bramka dla UKS-u: Jakub Rojowicz 20’
UKS 2007: Twardowski – F.Fabicki, Świeczka, J.Rojowicz, M.Satała, Krygier, Wrześniak oraz Kugiel, Chmurzyński, Banyś.
Po wysokiej wygranej na inauguracje z AF Pogórze, przyszedł czas na przełknięcie goryczy porażki dla drużyny z rocznika 2007 prowadzonej przez trenera Tomasza Drabika. Pierwsza połowa meczu stała na wyrównanym poziomie i zakończyła się wynikiem 1:1. O rezultacie spotkania zadecydowały ostatnie minuty spotkania kiedy to goście wyprowadzili trzy skuteczne ciosy, które zakończyły się bramkami.

Gdovia II Gdów – UKS Kazimierz-NSF 2008 3:4(1:0)
Bramki dla UKS-u: Szymon Sekunda 28’, Alex Buszka 30’, Leon Prokop 32’, Wojciech Ligęza 45’
UKS 2008 – Koza – D.Pauli, Ligęza, Joniec, A.Buszka, Pieprzyca, Sekunda oraz Punzet, Prokop, Karbarz, Byś, Szczęśniak, Pilch
Drugi mecz i drugi rollercoaster nastrojów w wykonaniu młodszej grupy żaków. Tym razem z happyendem dla nas. Rozpoczęło się od prowadzenia gospodarzy, wynikiem 1:0 kończy się pierwsza połowa. Zaraz po przerwie tracimy bramkę na 2:0, wtedy nasi chłopcy ruszają do szaleńczych ataków. Już minutę po stracie drugiej bramki strzelamy na 2:1, świetne podanie Igora Pieprzycy wykorzystuje Szymek Sekunda. Chwilę później mamy już 2:2, tym razem po podaniu strzelca bramki na 2:1 przytomnie pod bramką rywala zachowuje się Alex Buszka i mamy remis. W kolejnej akcji, w zamieszaniu w polu karnym Gdovii najprzytomniej zachowuje się Leon Prokop i dosłownie wpycha piłkę do bramki, prowadzimy 3:2. Gospodarze również nie odpuszczają, po ładnym uderzeniu z dystansu doprowadzają do remisu 3:3. W 45 minucie meczu na uderzenie zza pola karnego decyduje się Wojtek Ligęza i ku uciesze licznej widowni z Niepołomic trafia na 4:3. Pierwsza ligowa wygrana chłopców z rocznika 2008 stała się faktem, cieszą bardzo efekty jakie widać w ich grze w porównaniu do zeszłego roku. Cieszy zaangażowanie, wola walki oraz postęp w umiejętnościach indywidualnych u każdego poszczególnego zawodnika.