Raport: grupy młodzieżowe

Raport z weekendowych meczy młodzieżowych drużyn MKS Puszcza Niepołomice w dniach 16-17 kwietnia 2016r.

• Juniorzy Starsi

PUSZCZA Niepołomice – MKS SMS Kraków 1:2(1:2)

Bramka dla PUSZCZY: Patryk Kura 12’

PUSZCZA: Możdżeń – Gawłowicz, Motoła, Siatka, Paluch – Słuszniak(46’P.Filipek), K.Filipek, Czaja(46’Błaziński), Kura – D.Szewczyk, Barwiołek oraz Kalisz

W bardzo wyrównanym pojedynku juniorzy starsi Puszczy ponieśli minimalną porażkę z faworyzowaną drużyną SMS-u Kraków. Niepołomiczanie objęli prowadzenie po wzorowym wykończeniu akcji z prawej strony przez Patryka Kurę, by później w niecały kwadrans oddać je gościom z Krakowa. Wynik z pierwszej połowy utrzymał się do końca meczu.

• Juniorzy Młodsi

Świt Krzeszowice – PUSZCZA Niepołomice 0:6(0:2)

Bramki dla PUSZCZY: Karol Lebiest 25’,40’, Mikołaj Szarek 66’,80’, Jakub Kopiejka 53’, Mateusz Miedziński 78’

PUSZCZA: Kucharczyk – Bielecki, Grzyb(65’Katarzyński), Jasiński(41’Kopiejka), Jaworek(65’Mazur), D.Książek II(60’Jastrzębski), Lebiest(60’Szarek), Manaseryan(70’Taborski), D.Książek I, M.Miedziński, P.Szewczyk oraz Ostrowski

Drugie z rzędu przekonujące zwycięstwo juniorów młodszych. Tym razem bardzo wysoko pokonany został na wyjeździe Świt Krzeszowice. Młodzi zawodnicy Puszczy dominowali przez pełne 80 minut ani przez chwilę nie oddając inicjatywy przeciwnikowi.

• Trampkarze

Prokocim Kraków – PUSZCZA Niepołomice 0:0

PUSZCZA: Gapis – Walczyk, Znaj, Despet, Gruszecki – Cieluch, K.Ligęza, Gródecki, K.Miedziński – Raszpunda, Urych oraz Celij, Pilch, Zaleński, Siwek.

Bezbramkowy remis zawodników trenera Leszka Taraska w wyjazdowym meczu przeciwko drużynie Prokocimia. Obie drużyny mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale zabrakło skuteczności.

• Młodziki

Nadwiślanka Nowe Brzesko – PUSZCZA Niepołomice 7:1(3:1)
Bramka dla PUSZCZY: Filip Gębołyś 22’

PUSZCZA: Pagacz – Fabicki, Kupiec, Piwosz, Piszczatowski – Burda, Bodaj, Gębołyś – O.Pawłowski oraz Krystian, J.Pawłowski

Bardzo słabe zawody w wykonaniu naszych młodzików. Drużyna w pełni zasłużyła na porażkę, chociaż może nie aż tak wysoką. W tym meczu szwankowało wszystko, zaangażowanie, gra defensywna oraz skuteczność. Okazja do poprawienia swojego wizerunku już w kolejna sobotę, młodziki gościć w Niepołomicach będą Iskrę Zakrzów.

AF Pogórze Gdów –PUSZCZA II Niepołomice 13:0 (13:0)

PUSZCZA: Kołodziej – Augustynek, Leńczuk, Nowak, Domanik – D.Buszka, Żak, Kuklicz – Brudnik oraz Włodarczak, Satała, Szornel, Mastalerz, Gaweł, Sybila.

Wynik mówi sam za siebie. Gospodarze przewyższali zawodników z rezerwy naszych młodzików w każdym aspekcie piłkarskiego rzemiosła. Młodzi piłkarze Puszczy II muszą teraz solidnie przepracować tydzień treningów i pokazać że po każdej porażce trzeba się podnieść.

• ORLIKI

Gwarek Wieliczka – UKS KAZIMIERZ 2005 7:1(5:0)

Bramka UKS-u: Igor Klimkowski 35’

UKS Kazimierz 2005: Kącki – Klimkowski, Tybon, Nieć, Klima, Gaweł, Kusznierewicz oraz Ledniowski, Kamecki, Nagórzański

Wyraźna porażka zawodników trenera Waldemara Sotnickiego. Honorowe trafienie dla drużyny z rocznika 2005 zaliczył Igor Klimkowski, skutecznie wykorzystując rzut karny w 35 minucie meczu.

Górnik Wieliczka – UKS KAZIMIERZ 2006 7:1(4:0)

Bramka dla UKS-u: Kacper Kostyra 36’

UKS Kazimierz 2006: P.Kolber – Mac. Solarz, Maj, Mik. Solarz, Stanaszek, Miklas, Stępniowski oraz Ząbkiewicz, Musz, Frankiewicz, Król, Kostyra.

Zawodnicy z rocznika 2006 również w ten weekend musieli uznać wyższość przeciwników. Tym razem pokonani zostali przez Górnika Wieliczka. Porażka zawodnikom trenera Michała Horkawego wstydu nie przynosi bo trzeba pamiętać, że są oni w całości drużyną stworzoną z chłopców z rocznika 2006. Dla przykładu ich ostatni przeciwnik złożony był w całości z zawodników z rocznika 2005.

• ŻACY

Wiarusy Igołomia – UKS KAZIMIERZ 2008 6:5(3:2)

Bramki dla UKS-u: Bartłomiej Kolber 12’,28’,29’,33’, Wojciech Ligęza 4’

UKS Kazimierz 2008: Stępień – Sekunda, W.Ligęza, Joniec, Pilch, A.Buszka, B.Kolber oraz Koza, Szczęśniak, D.Pauli, Byś, Prokop, Punzet.

Istną karuzelę nastrojów sprawiła swoim kibicom na meczu przeciwko Wiarusom Igołomia najmłodsza drużyna biorąca udział w rozgrywkach ligowych czyli Żacy z rocznika 2008. Szala zwycięstwa przechylała się w niedzielnym spotkaniu w następujący sposób. Prowadzenie 2:0 gości, do przerwy wynik 3:2 dla Wiarusów. Po przerwie Wiarusy strzelają na 4:2, niepołomiczanie doprowadzają do remisu 4:4 by po chwili wyjść na prowadzenie 5:4. Gospodarze strzelają na 5:5. A na dwie minuty przed końcem meczu zdobywają decydującą o zwycięstwie bramkę na 6:5!! Piękny mecz, duże brawa dla obu zespołów i mocne słowa otuchy dla naszych najmłodszych piłkarzy za stworzenie pięknego spektaklu!!