„Remis sukcesem”

Zapis konferencji prasowej po meczu GKS- Katowice – Puszcza Niepołomice (1-1).

Dariusz Wójtowicz (trener Puszczy Niepołomice):

Myślę, że wszyscy  obecni na stadionie byli świadkami niezłego, bardzo emocjonującego spotkania, obfitującego w wiele podbramkowych sytuacji. Przystąpiliśmy do meczu z obawami, przyjęliśmy taktykę, żeby z jednej strony zneutralizować poczynania GKS-u, a z drugiej grać otwartą piłkę, jak to zazwyczaj czynimy. Myślę, że byliśmy o krok od dużej niespodzianki, choć zdaję sobie sprawę, że zwłaszcza przez pierwsze 20 minut GKS stworzył sobie mnóstwo sytuacji.TO jednak my mieliśmy takie sytuacje meczowe, przy stanie 1:0, czy nawet 1:1. Przyjmujemy ten remis jako nasz, mimo wszystko sukces. Chyba nikt na stadionie się nie nudził bo mecz był naprawdę ciekawy.

Kazimierz Moskal (trener GKS-u Katowice):

Zgodzę się z Darkiem co do oceny pierwszej połowy, 20-25 minut zagraliśmy przyzwoicie, nawet dobrze. Stworzyliśmy sobie sytuacje, które powinniśmy wykorzystać. Potem gdzieś straciliśmy kontrolę, szczególnie w środku pola i poprzez własne błędy zrobiliśmy sobie bałagan. Powiem tak, jestem niezadowolony z  punktu. Chcieliśmy tutaj wygrać. Natomiast dco do odbioru samego spotkania, cieszę się, że Puszcza tak chciała grać, myślę, że na tym to polega. Wydaję mi się, że mecz mógł się podobać i mógł różnie się zakończyć. Wydawało się, że może wciśniemy jeszcze tą jedną bramkę. Strzeliliśmy po akcji, która na pewno nie była najlepszą, z tych które dziś sobie stworzyliśmy. Żałujemy, że nie udało się zdobyć trzech punktów, ale liga trwa dalej i myślimy już o meczu w Chojnicach.