Remis z Mistrzem

W ostatniej kolejce Nice 1 ligi Puszcza Niepołomice zremisowała 1-1 z Miedzią Legnica. Bramkę dla naszej drużyny tuż przed końcem meczu zdobył Rafał Mikulec.

Przed spotkaniem nasi piłkarze wraz z prezesem klubu Jarosławem Pieprzycą oraz burmistrzem Miasta i Gminy Niepołomice Romanem Ptakiem postanowili pogratulować oddać mistrzowi co mistrzowskie.

Nasi piłkarze wykonali więc przed meczem szpaler, przez który weszli na murawę Stadionu Miejskiego w NIepołomicahc zawodnicy Miedzi Legnica, a przedstawiciele naszego miasta I klubu wręczyli puchar za awans I kwiaty na ręce, prezes mistrzów, pani Martyny Pajączek.

Dodatkowo prezes Jarosław Pieprzyca uhonorował wkład w grę drużyny rozgrywającego ostatnie spotkanie w puszczy Macieja Domańskiego wręczając mu symboliczną złotą piłkę.

Po tym miłym akcencie, wszystko wróciło już do normy i obie drużyny rozpoczęły bój o pozytywne zakończenie rozgrywek. W pierwszej połowie w drużynie Puszczy aktywni byli przede wszystkim młodzieżowcy, którzy w ostatnich tygodniach otrzymali od sztabu szkoleniowego więcej szans na grę. Szczególnie aktywny był Jakub Zagórski, który nie tylko dobrze wywiązywał się z zadań defensywnych, ale I był groźny w akcjach ofensywnych. Po jednej z jego akcji, kiedy nie potrafiło go zatrzymać trzech zawodników Miedzi, Krzysztof Drzazga trafił w bramkarza rywali.

W 23 minucie meczu niefortunna interwencja Marcina Staniszewskiego spowodowała zmianę w naszej bramce i debiut w Puszczy Niepołomice Miłosza Mleczko. Miłosz od pierwszych minut był bardzo aktywny i pokazał, że potrafi nie tylko dobrze łapać piłkę, ale i dobrze rozgrywać ją nogami.

W pierwszej połowie mimo kilku naprawdę ciekawych okazji oraz przewrotek z obu stron bramek nie oglądaliśmy.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie i oba zespoły starały się grać ofensywnie. W 68 minucie meczu mieliśmy drugi szpaler. Trener Tomasz Tułacz postanowił zmienić Macieja Domańskiego, którego zastąpił Marcin Orłowski. Dla Domana, rozgrywającego 80 oficjalny mecz w barwach Puszczy było to pożegranie z niepołomicką publicznością i drużyną w której spędził ostatnie półtora roku. Koledzy docenili wkład Maćka w grę drużyny bijąć mu brawo podczas zejścia z murawy.

W końcówce obie drużyny cieszyły się z bramek. Najpierw do siatki trafiła Miedź, a konkretnie Paweł Zieliński, który dobił probe Gardzielewicza. W samej końcówce meczu Rafał Mikulec uderzył potężnie pod porzeczkę I zdobywając pierwszą bramkę w Nice 1 lidze dał remis w ostatnim meczu sezonu.

Puszcza Niepołomice – Miedź Legnica 1-1 (0-0)

0-1 Zieliński 80, 1-1 Mikulec 88.

Puszcza: 12. Marcin Staniszewski (23 99. Miłosz Mleczko) – 21. Jakub Zagórski, 3. Michał Czarny, 23. Piotr Stawarczyk, 27. Mateusz Bartków – 14. Dawid Ryndak (80 Michał Mikołajczyk), 11. Marcin Stefanik, 10. Maciej Domański (68 Marcin Orłowski), 16. Dominik Zawadzki, 15. Rafał Mikulec – 9. Krzysztof Drzazga.

Miedź; 95. Piotr Smołuch – 19. Grzegorz Bartczak, 28. Kornel Osyra,  24. Tomislav Bozić – 6. Rafał Augustyniak, 7. Łukasz Garguła, 9. Fabian Piasecki (75 Wojciech Łobodziński), 11. Mladen Bartulović, 21. Przemysław Mystkowski (62 Karol Gardzielewicz), 23. Paweł Zieliński, – 77. Mateusz Piątkowski (87 Mariusz Idzik).