Rozbiły rywalki

Mecz z Novi Narama był wyjątkowy dla żeńskiej drużyny Puszczy Niepołomice. Z różnych powodów dwie nasze podstawowe napastniczki czyli Dudziak i Przeniosło nie znalazły się w osiemnastce meczowej. Mimo to piłkarki Puszczy udowodniły, że potrafią zdobywać bramki seriami, a tym razem przekonały się o tym zawodniczki Novi Narama.

Mecz rozpoczął się w sposób wręcz wymarzony. Już w 2 minucie spotkania piłkę w polu karnym wywalczyła Szczęśniak i od razu dośrodkowała w pole karne. Tam piłkę opanowała Pilarska i mocnym strzałem pod poprzeczkę otwarła losy rywalizacji. Taki scenariusz pozwolił Puszczy na spokojne rozgrywanie piłki. W 18 minucie faulowana była Rogowska, która w swoim ulubionym stylu strzeliła bramkę z rzutu wolnego. Prowadzenie zostało podwyższone w 25 minucie meczu za sprawą Weroniki Motyki. Dwie minuty później Siwek uruchomiła szybką kontrę, a powracająca do pierwszej jedenastki Jędrzejczyk w połowie boiska wypuściła Motykę, która dopełniła dzieła zniszczenia dając prowadzenie 4:0, które utrzymało się już do końca pierwszej połowy.

Po przerwie do bramki weszła Olszewska, a na murawie pojawiały się co jakiś czas wszystkie piłkarki z ławki. Zaledwie cztery minuty po wznowieniu gry bramkę zdobyła Rogowska, której asystowała Kowalik. Wspomniana zawodniczka w 54 minucie zaliczyła kolejną asystę tym razem idealnie obsługując Weronikę Motykę, która ustrzeliła hat-tricka. Swoje 3 bramki strzeliła również Patrycja Rogowska w 73 minucie pakując piłkę do bramki po podaniu Maniek. Wszystko swoim czwartym trafieniem w meczu zakończyła Rogowska wykonując rzut wolny po faulu na Maniek.
Mecz kończy się wygraną Puszczy 8:0.

Tomasz Słaboń (trener Puszczy): „Przed meczem była w nas sportowa złość. Wiedziałem, że ten zespół potrafi grać w piłkę i dziewczyny dziś to pokazały, mimo braku dwóch podstawowych napastniczek. Dziś wszystko zagrało tak jak powinno. Przed nami ostatni mecz w lidze i pewnie długie wyczekiwanie co dalej. Największym plusem w Puszczy, który dziś było niezwykle ciężko wybrać zostaje Weronika Motyka. To jest piłkarka nie z tej ligi i super, że gra z herbem Puszczy na piersi. Na pochwałę również Rogowska za fajny mecz walki w jej wykonaniu, oraz Natalia Bania za odpalenie swojego „motorka”. Nie na darmo te dwie zawodniczki są w kręgu zainteresowania Kadry Małopolski”.