Sparing Żeńskiej Puszczy w Myślenicach

Piłkarki Puszczy Niepołomice przegrały w sparingowym spotkaniu z Respektem Myślenice 3-1.

Piękna prawie wiosenna pogoda, sztuczna murawa oraz bardzo dobry przeciwnik to wszystko czekało na nasze piłkarki w Myślenicach, gdzie dziś towarzysko zagraliśmy z Respektem Myślenice.

W naszym zespole z różnych przyczyn zabrakło niektórych testowanych piłkarek oraz takich zawodniczek jak Kwiecińskiej, Miklas, Siudy czy Wilgockiej. Zespół gospodyń szybko wyszedł na prowadzenie praktycznie bliźniaczymi akcjami. Była wtedy 10 minuta meczu, a grano 2×45. Piłkarki Puszczy w przerwie przeanalizowały swoje proste błędy i w drugiej części gra wyglądała lepiej, jednak to nadal myśleniczanki były przeważającą drużyną. w 70 minucie rzut wolny wykonywała Karolina Sikora, piłkę zgrała Julia Korbut, a kontaktową bramkę dla Puszczy zdobyła Natalia Przeniosło.

Wydawało się, że w tym momencie zespół gości złapał kontakt jednak błąd koncentracji popełniła nasza bramkarka, a z dystansu pokonała ją piłkarka Respektu. Do końca meczu rezultat nie zmienił się, po dobrym meczu Respekt ogrywa Puszczę 3:1. Dziękujemy za możliwość rozegrania test meczu i życzymy powodzenia dalej.

Tomasz Słaboń (Trener Puszczy): „Lubimy grać z ekipą trenera Przemka Senderskiego bo po tych test meczach zawsze mamy sporo materiału z którego wyciągamy wnioski. Dziś też zobaczyliśmy już po pierwszej części nasze minusy i mam nadzieję, że po analizie video wejdzie nam to w nawyk. Mimo kilku braków w składzie wystawiamy fajną osiemnastkę, która dzisiaj powalczyła. Widać oczywiście było u niektórych naszych piłkarek ciężkie nogi, ale taki moment przygotowań. Za NAJ Plusa meczu dziś… Karolina Sikora która nadal świetnie kierowała obroną mimo iż czy to po prawej czy lewej stronie miała dziś różne twarze. Dobry występ naszej bramkarki która mimo tzw babola pokazała się z dobrej strony”

10.02.2019 Myślenice Respekt Myślenice – Puszcza Niepołomice 3:1 (2:0) Bramka dla Puszczy: N.Przeniosło

Puszcza: Piechnik Pokorniak (Szlosek) Sikora Sarlej (Kozub Cieśla Bobowska) Bania (Tomczyk) Mąder (Telega) Dudziak Lebiest (Maniek) Radwańska Przeniosło Korbut