Trampkarze z awansem

PUSZCZA Niepołomice – Topór Tenczyn 2:1 (0:1)
Bramki: Głowacki 37’, Sowiński 50’ – ? 18’

PUSZCZA: Gąsiorowski – Bielecki, Książek II, Katarzyński, Wójtowicz(55’Raszpunda) – M.Miedziński(68’Cabaj), Ligęza(55’Przytulski), Rojewski(36’Sowiński), Manaseryan, Książek I (65’K.Miedziński)-Głowacki oraz Celij, Gądek i Gapis

W rozegranym wczoraj meczu barażowym o grę w I lidze trampkarzy w nadchodzącym sezonie Puszcza Niepołomice pokonała zwycięzcę II ligi myślenickiej drużynę Topora Tenczyn. Dzięki temu zwycięstwu w sezonie 2015/2016 nasi trampkarze będą grać na bezpośrednim zapleczu ligi wojewódzkiej.

Sam mecz przebiegał pod dyktando drużyny gospodarzy, zawodnicy z Tenczyna grali z mocno defensywnym nastawieniem ograniczając się do wyprowadzania kontr. Pierwsza i tak naprawdę jedyna groźna z nich rozpoczęła się w 18 minucie kiedy to przy biernej postawie środkowych pomocników i obrońców, pomocnik gości uderzył piłkę mocno przy słupku z około 20 metrów, a ta chwilę później zatrzepotała w siatce.

To bardzo „usztywniło” młodych zawodników Puszczy, wkradło niepotrzebną nerwowość w ich poczynania szczególnie w decydujących momentach, czyli tych pod samą bramką Topora. Z jedno bramkową stratą do szatni w przerwie schodzili gospodarze, pomimo tego, że po straconej stworzyli sobie przynajmniej dwie doskonałe okazje do wyrównania. W obu przypadkach lepszy od Przemysława Głowackiego okazywał się golkiper gości.

W przerwie nastąpiła zmiana w zespole Puszczy, na boisku zameldował się wracający pod długiej kontuzji kręgosłupa Konrad Sowiński, zmienił Krzysztofa Rojewskiego. Środkowy pomocnik od razu po wejściu zaznaczył swoją obecność na boisku dokładnym dośrodkowaniem z boku pola karnego na głowę Głowackiego, który rehabilitując się za niewykorzystane sytuacje z pierwszej połowy doprowadził do wyrównania.

Po tej bramce młodzi niepołomiczanie zaatakowali jeszcze śmielej i raz po razie zagrażali bramce gości. Bardzo w tym spotkaniu szwankowało jednak wykończenie. Widząc to zawodnicy Topora szukali znowu swoich szans w kontrach. Dwie udały się szczególnie groźne, przy stanie 1:1 z boku pola karnego uderzał napastnik Topora, na szczęście zawodników Puszczy obok bramki oraz w momencie gdy goście już przegrywali, na doprowadzenie do remisu szansę po strzale głową zmarnował inny z zawodników z Tenczyna. Dając prowadzenie i jednocześnie ustalając wynik meczu w 50 minucie trafił Sowiński. Samo uderzenie jednak zasługuje na osobny opis.

Rozgrywający Puszczy przyjął piłkę w okolicy 25 metrów od bramki na środku boiska. Nie wiele zastanawiając się poprawił sobie piłkę i uderzył precyzyjnie i mocno z prostego podbicia tak, że piłką wpadła do bramki w samym okienku. Bramka stadiony świata!

Podsumowując przez pryzmat meczu wygrała drużyna lepsza piłkarsko, goście stawili mocny opór i dzięki temu spotkanie było ciekawe aż do ostatniej minuty.
Gratuluję moim zawodnikom, to był wspaniały rok pracy z bardzo wyrównaną i perspektywiczną grupą. Przed rozpoczęciem rundy wiosennej nie stawialiśmy sobie za główny cel awansu. Chcieliśmy grać w każdym spotkaniu o zwycięstwo, celowaliśmy w rozwój piłkarski po każdym tygodniu pracy. Myślę, że po części się nam to udało, a promocję gry w nadchodzącym sezonie w wyższej lidze traktujemy jako nagrodę za solidnie wykonaną pracę. Dziękuje wszystkim, którzy tworzyli tę drużynę i życzę samych sukcesów w dalszej przygodzie z piłką. – powiedział po meczu trener trampkarzy Puszczy Niepołomice Łukasz Górka.