Wydarty remis

Piłkarze Puszczy Niepołomice zremisowali 1-1 w meczu 5. kolejki Fortuna 1 ligi z Chojniczanką Chojnice. Bramkę na wagę punktu zdobył w doliczonym czasie gry Marek Kuzma.

W porównaniu do meczu z Wartą trener Tomasz Tułacz dokonał trzech zmian w składzie. Miejsce w ’11’ stracili Marcin Stefanik, Patryk Fryc oraz Krzysztof Drzazga, a szansę otrzymali Michał Mikołajczyk, Konrad Stępień oraz Dawid Ryndak.

W pierwszej połowie najlepszą okazje piłkarze Puszczy stworzyli sobie w 26 minucie spotkania. Po  szybkim ataku bramki nie zdołał jednak zdobyć Longinus Uwakwe. Kilka minut później strzałem z rzutu wolnego gospodarzy meczu na prowadzenie wyprowadził Wojciech Trochim.

Nasi piłkarze nie zamierzali jednak czekać z odrabianiem strat. Kilka minut później groźnie strzelał Tomalski, ale jego uderzenie zdołał odbić Janukiewicz. Przed przerwą Hubert próbował jeszcze raz, ale jego próbę znów złapał bramkarz Chojniczanki.

Na drugą połowę nie wybiegł już Michał Mikołajczyk, którego zmienił Krzysztof Drzazga. Kilka minut później rezerwowy mógł wpisać się na listę strzelców, ale ofiarną interwencją swój zespół uratował Wołąkiewicz.

W 78 minucie meczu na placu gry zameldował się Marek Kuzma i jak się okazało była to znakomita decyzja trenera Tomasza Tułacza. Wcześniej jednak naszej drużynie dopisało szczęście kiedy to Drozdowicz obił słupek bramki strzeżonej przez Miłosza Mleczko.

W doliczonym czasie gry Kuzma mógł cieszyć się z pierwszej bramki w barwach Puszczy Niepołomice. Słowak mógł jeszcze raz trafić do siatki, ale jego efektowna próba została zablokowana.

Po raz drugi z rzędu meczu Puszczy w Chojnicach kończy się po bramce w doliczonym czasie gry. Tym razem jednak to nasza drużyna może cieszyć się z wydartego punktu.

Chojniczanka Chojnice 1-1 Puszcza Niepołomice
Wojciech Trochim 30 – Marek Kuzma 90

Chojniczanka: 84. Radosław Janukiewicz – 26. Deleu (84, 2. Kamil Sylwestrzak), 42. Seweryn Michalski, 85. Hubert Wołąkiewicz, 6. Przemysław Pietruszka – 10. Tomasz Foszmańczyk, 20. Oskar Paprzycki, 8. Serhij Pyłypczuk, 9. Wojciech Trochim, 87. Damian Piotrowski (68, 5. Paweł Zawistowski) – 17. Tomasz Mikołajczak (80, 21. Emil Drozdowicz).

Puszcza: 99. Miłosz Mleczko – 28. Michał Mikołajczyk (46, 9. Krzysztof Drzazga), 23. Piotr Stawarczyk, 3. Michał Czarny, 27. Mateusz Bartków – 25. Wiktor Żytek, 5. Konrad Stępień (79, 26. Marek Kuzma), 8. Longinus Uwakwe (88, 11. Marcin Stefanik), 14. Dawid Ryndak, 10. Hubert Tomalski – 19. Marcin Orłowski.

żółte kartki: Paprzycki, Foszmańczyk, Pietruszka – Mikołajczyk, Stawarczyk.