Wygrana z Bruk-Betem

Puszcza Niepołomice lepsza w sparingu z ekstraklasową Bruk-Bet Termalicą. Podopieczni Tomasza Tułacza wygrali 1-0 po bramce Damiana Łanuchy.

Bardzo dobre zawody rozegrali piłkarze Puszczy Niepołomice dzisiejszego przedpołudnia w Niecieczy. Decydująca dla końcowego wyniku akcja miała miejsce w 57 minucie meczu, kiedy to do siatki bezpośrednio z rzutu wolnego trafił Damian Łanucha.

Puszcza już wcześniej mogła wyjść na prowadzenie w tym meczu, dwukrotnie szczęścia próbował Rafał Mikulec, a świetny strzał Łączka podbił Krzysztof Baran.

Andrzej Sobieszczyk tak naprawdę raz został zmuszony do interwencji, kiedy to po rykoszecie skutecznie przeniósł piłkę nad poprzeczkę.

Po zmianie stron groźnie strzelał wprowadzony w drugiej połowie Zagórski. Najlepszą okazję do podwyższenia wyniku meczu miał jednak Stawarczyk. Po faulu na Łukaszu Furtaku, nie wykorzystał jednak rzutu karnego i mecz zakończył się zwycięstwem drugoligowca 1-0.

Bruk Bet Termalica – Puszcza Niepołomice 0-1 (0-0)
57′ 0-1 Damian Łanucha

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Krzysztof Baran – Szczepan Kogut, Coll Donaldson, Thomas Juel-Nielsen, Jakub Wróbel – Krystian Peda, Wołodymyr Kowal, Samuel Štefánik, Mladen Bartulović, Artūrs Karašausks – Wojciech Kędziora. Grali także: Bartłomiej Smuczyński, Krzysztof Miroszka.

Puszcza Niepołomice:  Andrzej Sobieszczyk (60′ Zawodnik Testowany) – Łukasz Furtak (77′ Patryk Kura), Mateusz Bartków, Piotr  Stawarczyk, Rafał Mikulec (65; Jakub Zagórski) – Bartosz Żurek (55′ Filip Wójcik), Maciej Domański (55′ Dominik Zawadzki), Damian Łanucha (60′ Dominik Radziemski), Marcel Kotwica (46′ Longinus Uwakwe),  Kamil Łączek (60′ Michał Mikołajczyk) – Arkadiusz Gajewski (55′ Marcin Orłowski)