Zapomnieć o Częstochowie

W sobotę w kolejnym meczu wyjazdowym piłkarze Puszczy Niepołomice podejmą czwarty w tabeli Rozwój Katowice. Celem na to spotkanie jest znaczne poprawienie nastrojów blamażu z Rakowem.

Trudno nam przejść obok wyniku spotkania w Częstochowie. Świetnie grający Raków obnażył niedoskonałości naszej drużyny i wygrał pewnie 5-0. Dobry zespół poznaje się jednak po tym, że potrafi popracować nad popełnionymi błędami i stara się unikać ich w przyszłości.

Na rehabilitację nasza drużyna lepszego przeciwnika dostać chyba nie mogła. Rozwój to kolejny z zespołów zajmujący miejsce w czołówce tabeli. Podopieczni trenera Dietmara Brehmera zdobyli dotąd 14 punktów dzięki czterem zwycięstwom i dwóm remisom. Dwukrotnie piłkarze z Katowic schodzili z boiska pokonani. Miało to jednak miejsce w pierwszej i trzeciej kolejce sezonu po meczach w Tarnobrzegu i Stalowej Woli.
Od czwartej kolejki Rozwój meczu już nie przegrał. Co więcej nasz sobotni rywal jako jedyny znalazł patent na ligowego lidera, pokonując w Katowicach MKS Kluczbork 3-0. W ostatnich pięciu kolejkach Rozwój zanotował cztery kolejne zwycięstwa z rzędu i remis w ostatniej kolejce z Kotwicą Kołobrzeg. Remis co warto przypomnieć wywalczony szczęśliwie dzięki bramce Tomasza Wróbla w 89 minucie meczu. To właśnie Wróbel jest najlepszym strzelcem zespołu z czterema celnymi trafieniami na swoim koncie.

Sobotnie spotkanie zaplanowane na godzinę 15.00 poprowadzi Marcin Szrek z Kielc. Arbiter był rozjemcą w dwóch meczach drugoligowych w tym sezonie. Co ciekawe w obu przypadkach lepsi byli goście. Oby tym razem powiedzenie: „do trzech razy sztuka” nie znalazło zastosowania.

W ubiegłym sezonie przerwaliśmy świetną passę meczów bez straty punktów u siebie innego zespołu z Katowic. Oby i tym razem stolica województwa śląskiego była dla nas szczęśliwa.

sobota, 20 września Rozwój Katowice – Puszcza Niepołomice, godz. 15:00