Zimny prysznic na początek

Piłkarze Puszczy Niepołomice przegrali na inaugurację nowego sezonu Fortuna 1 liga z Rakowem Częstochowa 3-0. Bramki dla zwycięzców zdobyli Kamil Kościelny, Daniel Bartl oraz Sebastian Musiolik.

W pierwszym składzie naszej drużyny na pierwsze spotkanie w lidze miejsce w wyjściowej ‘11’ wywalczyło dwóch debiutantów Łukasz Szczepaniak i Marek Kuzma. W trakcie meczu swoje pierwsze minuty w Puszczy zanotowali także Wiktor Żytek oraz Kamil Poźniak.

Niestety stroną dominującą w meczu byli gospodarze. Podopieczni trenera Marka Papszuna kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i byli skuteczniejsi. Przede wszystkim szkoda zmarnowanej okazji Krzysztofa Drzazgi, który przegrał pojedynek 1 na 1 z Michałem Gliwą.

Strzelanie dla Rakowa rozpoczął w 30 minucie Kamil Kościelny. Obrońca Rakowa świetnie odnalazł się w naszym polu karnym i po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Figla pokonał Miłosza Mleczkę. Kościelny jeszcze przed zmianą stron mógł podwyższyć na 2-0, ale naszą drużynę uratował słupek.

Po zmianie stron paradoksalnie nasi zawodnicy prezentowali się lepiej. Wynik spowodował, że graliśmy odważniej. Ofensywne zapędy Puszczy wykorzystał jednak Domański, który fantastycznie obsłużył Bartla, a Czech podwyższył prowadzenie Rakowa. Kilkanaście minut później do Bartl wystąpił w roli asystenta, a wynik ustalił Musiolik la którego był to debiut w drużynie z Częstochowy.

Było to piąte z rzędu przegrane spotkanie Puszczy z Rakowem. Najlepszą okazją do poprawy nastrojów będzie udana inauguracja w Niepołomicach. W przyszłą niedzielę o godzinie 19:23 rozpoczniemy pojedynek ze Stalą Mielec. Będzie to oficjalna inauguracja sztucznego oświetlenia przy K2!