Zimny prysznic

W 89 minucie meczu Puszcza prowadziła z Siarką 1-2 i była bliska piątego zwycięstwa z rzędu, tymczasem wraca z Tarnobrzega bez punktów.

Znakomita ligowa seria piłkarzy z Niepołomic rozpoczęła się tuż po porażce w Pucharze Polski z Pogonią Szczecin i trwała do 89 minuty meczu z Siarką.

W Tarnobrzegu podopieczni trenera Tomasza Tułacza mierzyli się z szóstą w lidze Siarką, która traciła do naszej drużyny 4 punkty. Szkoleniowiec Puszczy zdecydował się na identyczne zestawienie personalne jak podczas wygranego meczu poprzedniej kolejki z ROW-em Rybnik.

Podobieństw było więcej bowiem, tak jak przed tygodniem tak i dzisiaj wynik meczu otworzył Marcin Orłowski. Dla napastnika Puszczy była druga z rzędu bramka ligowa (trzecia w całym sezonie) i druga zdobyta w meczu przeciwko Siarce. Idąca za ciosem Puszcza miała okazję do podwyższenia wyniku po 20 minutach gry, ale strzał Domańskiego wyblokował Dybowski.

Na kilka minut przed zakończeniem pierwszej połowy meczu gospodarze wyrównali. Po zdecydowanie najlepszym momencie w swoim wykonaniu Marcina Staniszewskiego pokonał Grzegorz Płatek. Był to pierwszy stracony przez Puszczę gol od 562 minut!

Niespełna dziesięć minut po zmianie stron Puszcza znów wyszła na prowadzenie. Znakomite podanie Longinusa Uwakwe na bramkę zamienił Bartosz Żurek, dla którego było to drugie trafienie w sezonie. Kwadrans przed zakończeniem meczu centymetrów i szczęścia zabrakło wprowadzonemu w drugiej połowie Radziemskiemu. Dominik świetnie złożył się do strzału z woleja, ale piłce na drodze do siatki stanął słupek.

I kiedy wydawało się, że mecz skończy się zwycięstwem 1-2 dla Puszczy, błysnął Krzysztof Ropski, napastnik Siarki. Najpierw wślizgiem uprzedził Staniszewskiego i w 90 minucie meczu doprowadził do wyrównania. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Ropski wpisał się na listę strzelców po raz drugi dając tym samym komplet punktów gospodarzom.

Ligowe granie w 2016 roku kończymy zimnym prysznicem. Do rozegrania pozostał nam jeszcze jeden mecz. We wtorek 29 listopada rewanż meczu Pucharu Polski z Pogonią Szczecin.

Siarka Tarnobrzeg 3-2 Puszcza Niepołomice
Grzegorz Płatek 40, Krzysztof Ropski 90, 90+2 – Marcin Orłowski 5, Bartosz Żurek 54

Siarka: 1. Karol Dybowski – 13. Jan Grzesik, 4. Bartosz Waleńcik, 9. Marcin Stefanik, 21. Michał Dawidowicz – 17. Hubert Tomalski, 20. Grzegorz Płatek, 8. Marcin Stromecki, 44. Michał Żebrakowski (60, 7. Patryk Szewc), 3. Krzysztof Suchecki (77, 22. Kamil Lewandowski) – 19. Krzysztof Ropski.

Puszcza: 12. Marcin Staniszewski – 21. Jakub Zagórski, 23. Piotr Stawarczyk, 3. Michał Czarny, 28. Michał Mikołajczyk – 17. Bartosz Żurek (64, 11. Dominik Radziemski), 7. Marcel Kotwica, 8. Longinus Uwakwe, 10. Maciej Domański, 14. Kamil Łączek – 19. Marcin Orłowski.

żółte kartki: Żebrakowski, Tomalski, Lewandowski – Żurek, Stawarczyk, Radziemski, Orłowski, Łączek, Kotwica.