Zmiennicy dali impuls

Piłkarze Puszczy Niepołomice pokonali w wyjazdowym meczu 10 kolejki piłkarskiej II ligi Polonię Bytom 1-2 po bramkach wprowadzonych w drugiej połowie meczu Uwakwe i Radziemskiego.

Po pucharowej 120-minutowej batalii z Lechią trener Tomasz Tułacz zdecydował się na korekty w wyjściowym składzie na mecz z Polonią. Szansę od pierwszej minuty dostali m.in. Dawid Kuliga czy Arkadiusz Gajewski. Między słupkami po znakomitym meczu z Lechią został Andrzej Sobieszczyk.

Od początku meczu to goście byli stroną przeważającą. Polonia mająca w pamięci wydarzenia z ubiegłego roku nie chciała tym razem pójść na wymianę ciosów. Gospodarze zupełnie oddali pole gry Puszczy i czekali na szanse po kontratakach. Wobec tego zdecydowaną przewagą w posiadaniu piłki mieli piłkarze prowadzeni przez trenera Tułacza i choć dośrodkowań i strzałów na bramkę Perdjicia było sporo to jednak w pierwszej odsłonie meczu trudno wskazać sytuację, którą można by nazwać bramkową.

Druga odsłona gry rozpoczęła się w sposób wymarzony dla Polonii. Andrzeja Sobieszczyka  w 46 minucie zaskoczył Arkadiusz Kowalczyk i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 1-0. W grę naszej drużyny wkradła się nerwowość i niedokładnosć i tylko świetnej interwencji Michała Czarnego zawdzięczamy, ze Kowalczyk nie wykorzystał drugiego prezentu jaki otrzymał kilka minut później po niedokładnym rozegraniu piłki w naszych szeregach obronnych.

Trener Tułacz nie zamierzał jednak przegrać tego meczu. Na boisku pojawiali się kolejno Uwakwe, Orłowski, Radziemski i Barbus, którym miejsca ustępowali przede wszystkim gracze o charakterystyce defensywnej. Jak się okazało zmiany były trafione w punkt.

Kwadrans przed końcem meczu wykonujący rzut rożny Maciej Domański się poślizgnął czym wywołał wesołość na trybunach. Piłka mimo wszystko dodarła jednak do Daniela Barbusa, który posłał bardzo dobre dośrodkowanie na długi słupek. Tam piłkę głową uderzył Radziemski i trafił w poprzeczkę, do odbitej piłki dopadł jednak Uwakwe i dał wyrównanie.

Kiedy na tablicy wyników widniał rezultat remisowy Puszcza zamknęła Polonię w obrębie pola karnego. Orłowski trafił w poprzeczkę, strzał Gajewskiego znakomicie podbił bramkarz Polonii a uderzenie Uwakwe przemknęło tuż obok słupka. Puszcza jednak nie zrażała się i parła do przodu ryzykując coraz bardziej. Kiedy arbiter doliczył do drugiej połowy 4 minuty duet Orłowski – Uwakwe odzyskał piłkę w środku pola. Longin świetnie podał na prawe skrzydło do Barbusa, a ten kolejny raz bardzo dobrze dośrodkował. Premierowa bramka Radziemskiego była doskonała. Dominik uderzył z powietrza, piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła obok zdezorientowanego bramkarza Polonii. Drugi rok z rzędu bytomianie stracili szansę na punkty u siebie w meczu z Puszczą w ostatnich minutach meczu.

Owszem gdyby Puszcza tego meczu nie wygrała gromy sypałyby się na głowę Andrzeja Sobieszczyka. Skoro jednak wprowadzeni na boisko rezerwowi dali zwycięstwo,bohater spotkania z Lechią z pewnością wyciągnie wnioski z bramki zdobytej przez Kowalczyka. Piłkarze prowadzeni przez trenera Tułacza pokazali w Bytomiu charakter i udowodnili, że stanowią drużynę w której każdy ma ważne zadanie do wykonania. Po dwóch porażkach z rzędu przyszedł komplet punktów co znakomicie nastraja przed pojedynkiem z Odrą Opole…

Polonia Bytom – Puszcza Niepołomice 1-2 (0-0)
 1-0 46′ Arkadiusz Kowalczyk, 1-1 75′ Longinus Uwakwe, 1-2 90′ Dominik Radziemski

Polonia Bytom: 12. Marko Perdijić, 27. Wojciech Jurek, 19. Mateusz Słodowy, 3. Peter Janosik, 10. Bartłomiej Setlak, 13. Wojciech Mróz, 16. Jakub Żmuda (M), 21. Sławomir Musiolik (M)(46′ 28. Jakub Kuzdra), 23. Marcin Lachowski, 14. Piotr Ceglarz (61′ 15. Aleksander Januszkiewicz), 22. Arkadiusz Kowalczyk (76′ 29. Krystian Tomaszewski)