Znów zagramy z Lechią!

Lechia Gdańsk pokonała po rzutach karnych Piasta Gliwice i będzie kolejnym rywalem piłkarzy Puszczy Niepołomice w 1/8 finału Pucharu Polski.

Drugi rok z rzędu do Niepołomic zawita Lechia Gdańsk. Podopieczni trenera Piotra Nowaka pokonali po rzutach karnych wicemistrza Polski, Piasta Gliwice. W regulaminowym czasie gry padł bezbramkowy remis. Oba zespoły kończyły mecz w osłabieniu. Najpierw bezpośrednią czerwoną kartką ukarany został gracz Lechii Michał Chrapek w 82 minucie meczu (nie zagra w Niepołomicach), a później w konsekwencji upomnienia dwoma żółtymi karkami boisko musiał opuścić Gerson. Mimo podwójnej straty osobowej Lechia nie dała sobie strzelić bramki i dzięki lepiej wykonywanym rzutom karnym awansowała do 1/8 finału. Co ciekawe trener Piasta Gliwice zdecydował się na roszadę na pozycji bramkarza w 120 minucie meczu, ale ta pokerowa zagrywka okazała się nie przyniosła awansu.

Mecz z naszą drużyna zostanie rozegrany pomiędzy 20 a 22 września w Niepołomicach.  Warto zaznaczyć, że Lechia Gdańsk to lider rozgrywek Lotto Ekstraklasy. W ubiegłym roku Lechia pokonała w Niepołomicach Puszczę 1-5.