Żurek i spółka odbili K2!

Pierwsze domowe zwycięstwo Żubrów stało się faktem. W meczu 14. Kolejki Fortuna 1 ligi piłkarze Puszczy Niepołomice pokonali 2-1 zespół GKS-u Tychy. Bohaterem spotkania został Bartosz Żurek.

Nasi zawodnicy bardzo dobrze weszli w piątkowe spotkanie. Już w piątej minucie meczu sam na sam z Jałochą wyszedł Tomalski, ale tym razem bramkarz gości wygrał pojedynek z naszym skrzydłowym.

W odpowiedzi dobrą akcję tyszan przerwał arbiter, bowiem Lewicki był w kluczowym momencie na spalonym.

14 minuta meczu miała niesamowity przebieg. Bartosz Widejko dośrodkował piłkę na pole karne, gdzie głową uderzył Wiktor Żytek, jego strzał odbił Jałocha, a dobitka Wiktora odbiła się od słupka i trafiła pod nogi Orłowskiego. Strzał naszego napastnika zablokował jeszcze obrońca gości, ale wobec poprawki Bartosza Żurka rywale byli już bezradni i Żubry wyszły na prowadzenie 1-0.

Kolejne akcje Puszczy napędzane były dzięki skutecznym odbiorom w wysokim pressingu. Nasi piłkarze od razu po stracie doskakiwali do rywali i często szybko odbierali im piłkę inicjując kolejną akcję ofensywną.

Goście zagrozili naszej bramce przed przerwą w zasadzie tylko raz. Po rzucie rożnym Mańka wygrał walkę o pozycje z Widejko i stanął praktycznie przed pustą bramką, ale jego strzał z bramki głową wybił Marcin Stefanik.

Ponad poziom pozostałych zawodników wyrastał także Bartosz Żurek. W 35 minucie meczu jego idealne dośrodkowanie mógł na bramkę zamienić Żytek, ale jego strzał głową był minimalnie niecelny.

W 40 minucie meczu Żubry podwyższyły prowadzenie. Znów kluczową role odegrał Żurek, który prostopadłym podaniem wyprowadził Tomalskiego na kolejny pojedynek sam na sam z Jałochą. Hubert pomny sytuacji z początkowej fazy spotkania już się nie pomylił i pokonał bramkarza GKS-u Tychy.

Po zmianie stron w odstępstwie pierwszych pięciu minut nasi piłkarze mieli dwie kolejne, doskonałe okazje do podwyższenia prowadzenia. Najpierw Żurek zabrał piłkę Danielowi i zagrał do Tomalskiego, który wyskoczył za rywali nieco zbyt wcześnie i arbiter dopatrzył się spalonego.  Chwilę później Hubert uciekł Marcinowi Biernatowi i zagrał w pole karne do Orłowskiego, który nie pomógł sobie przyjęciem i został zablokowany.

W 54 minucie meczu pierwszą interwencją po strzale głową Lewickiego popisał się Górski, który zdecydowanie pokazał pełną koncentrację. Goście zaczęli przeważać, ale strzały rywali dobrze kontrolował nasz bramkarz, jak choćby w 63 minucie kiedy trudny strzał Grzeszczyka został sparowany na rzut rożny.

W 77 minucie meczu żywiołowo wspierające od pierwszej minuty swoich zawodników niepołomickie K2 wstało, żeby podziękować za kapitalny występ Bartoszowi Żurkowi. Bohatera spotkania na końcówkę meczu zmienił bowiem Konrad Nowak.

Chwilę później Szumilas zdobył bramkę kontaktową wyskakując najwyżej w naszym polu karnym. To nieco napędziło rywala, ale nasza defensywa z Górskim na czele utrzymała do ostatniego gwizdka korzystny wynik. Żubry w końcu mogły się cieszyć z tak długo oczekiwanej wygranej i podziękować kibicom za wsparcie w ostatnich tygodniach i wiarę od pierwszej minuty wczorajszego spotkania!

Puszcza Niepołomice 2-1 GKS Tychy
Bartosz Żurek 14, Hubert Tomalski 40 – Wojciech Szumilas 80

Puszcza: 99. Mateusz Górski – 21. Łukasz Furtak, 23. Piotr Stawarczyk, 27. Mateusz Bartków, 18. Bartosz Widejko – 10. Hubert Tomalski (90, 7. Marcel Kotwica), 11. Marcin Stefanik, 25. Wiktor Żytek, 14. Jakub Serafin (89, 2. Łukasz Szczepaniak), 17. Bartosz Żurek (77, 20. Konrad Nowak) – 19. Marcin Orłowski.

Tychy: 91. Konrad Jałocha – 5. Maciej Mańka, 4. Marcin Biernat, 6. Marcin Kowalczyk (87, 9. Dawid Kasprzyk), 20. Bartosz Szeliga – 77. Kacper Piątek (65, 24. Dominik Połap), 14. Dario Krišto (58, 96. Wojciech Szumilas), 31. Keon Daniel, 8. Łukasz Grzeszczyk, 17. Sebastian Steblecki – 32. Szymon Lewicki.

żółte kartki: Żytek, Widejko, Furtak – Kowalczyk, Biernat.

sędziował: Kornel Paszkiewicz (Wrocław).