Fortuna 1 Liga

Było blisko…

Po bardzo szybkim i otwartym meczu Puszcza Niepołomice zremisowała z GKS-em Tychy 2:2. Dwa gole zdobył Emile Thiakane. 

Mecz rozpoczął się od dwóch prób naszej drużyny. Najpierw z okolic 20 metrów na strzał zdecydował się Jakub Serafin. Uderzenie naszego kapitana przeleciało nad poprzeczką. Chwilę później z różnego piłkę zgrywał Thiakane. Wydawało się, że spadnie pod nogi Dytiatieva, ale obrońcy tyszan wybili piłkę. Goście mogli objąć prowadzenie w kolejnej akcji. Jaroch uderzał głową, a piłka minimalnie minęła bramkę Kobylaka. W kolejnej akcji jeden z zawodników GKS-u przedłużył głową wybicie bramkarza, piłka spadła pod nogi Jarocha, który wpadł w pole karne i strzelił obok Kobylaka dając prowadzenie gościom. W 27. minucie byliśmy bliscy wyrównania. W polu karnym piłkę opanował Thiakane i zagrał do Serafina. Ten uderzył, jednak piłka minęła bramkę Jałochy. W 30. minucie tyszanie mogli mówić o sporym szczęściu. Długą piłkę zagrał w kierunku Cikosa Hladik. Erik wbiegł w pole karne, a po interwencji obrońcy futbolówka trafiła do Włodarczyka. Nasz pomocnik strzelił bez zastanowienia, ale prosto w obrońcę. Piłka spadła pod nogi Cikosa. Jego strzał zablokował jeden z piłkarzy gości, a dobitka trafiła w słupek i wyszła w pole!

Druga połowa zaczęła się od uderzenia zza pola karnego Stępnia. Niestety bez efektu, bo piłka poszybowała nad bramką. W 53. minucie do odbitej futbolówki dopadł Włodarczyk i minimalnie przestrzelił. W 60. minucie Serafin wywalczył piłkę wślizgiem i sam popędził z akcją. Nasz kapitan zdecydował się na strzał z około 25 metrów, ale piłka przeleciała obok lewego słupka. Nasz zespół atakował i wreszcie dopiął swego. Strzałem głową próbował zaskoczyć bramkarza GKS-u Wojcinowicz. Jałocha wypluł piłkę, dopadł do niej Thiakane i mocnym strzałem dał nam wyrównanie! w 79. minucie Górski dośrodkował na bliższy słupek, podanie przeciął Thiakane i wyprowadził nas na prowadzenie! W 87. minucie swoją szansę miał Tomalski, który uderzył z powietrza po dośrodkowaniu Cikosa. Piłka minęła o milimetry słupek gości. W kolejnej akcji goście doprowdzili do wyrównania. Zza pola karnego gola strzelił Żytek.

Puszcza Niepołomice – GKS Tychy 2:2 (0:1)

0:1 Jaroch 10′

1:1 Thiakane 73′

2:1 Thiakane 79′

2:2 Żytek 89′

Żółte kartki: Górski – Kozina, Kargulewicz.

Puszcza: 1. Gabriel Kobylak – 4. Tomasz Wojcinowicz, 5. Konrad Stępień, 9. Rafał Boguski (65′ 10. Hubert Tomalski), 11. Emile Thiakane, 14. Jakub Serafin (KPT), 19. Sebastian Górski (88′ 6. Marcel Pięczek), 26. Bartosz Włodarczyk (88′ 70. Wojciech Hajda), 34. Oleksii Dytiatiev, 30. Ivan Hladik, 77. Erik Cikos.

GKS: 13. Konrad Jałocha, 5. Maciej Mańka (KPT), 6. Nemanja Nedić, 7. Jakub Piątek (80′ 17. Sebastian Steblecki), 11. Krzysztof Wołkowicz, 14. Bartosz Biel (85′ 27. Kamil Kargulewicz), 20. Gracjan Jaroch (76′ 10. Damian Nowak), 25. Wiktor Żytek, 29. Tomas Malec, 30. Kamil Szymura, 79. Marcin Kozina (76′ 24. Kacper Janiak).