Było blisko…

Po bardzo szybkim i otwartym meczu Puszcza Niepołomice zremisowała z GKS-em Tychy 2:2. Dwa gole zdobył Emile Thiakane.

Mecz rozpoczął się od dwóch prób naszej drużyny. Najpierw z okolic 20 metrów na strzał zdecydował się Jakub Serafin. Uderzenie naszego kapitana przeleciało nad poprzeczką. Chwilę później z różnego piłkę zgrywał Thiakane. Wydawało się, że spadnie pod nogi Dytiatieva, ale obrońcy tyszan wybili piłkę. Goście mogli objąć prowadzenie w kolejnej akcji. Jaroch uderzał głową, a piłka minimalnie minęła bramkę Kobylaka. W kolejnej akcji jeden z zawodników GKS-u przedłużył głową wybicie bramkarza, piłka spadła pod nogi Jarocha, który wpadł w pole karne i strzelił obok Kobylaka dając prowadzenie gościom. W 27. minucie byliśmy bliscy wyrównania. W polu karnym piłkę opanował Thiakane i zagrał do Serafina. Ten uderzył, jednak piłka minęła bramkę Jałochy. W 30. minucie tyszanie mogli mówić o sporym szczęściu. Długą piłkę zagrał w kierunku Cikosa Hladik. Erik wbiegł w pole karne, a po interwencji obrońcy futbolówka trafiła do Włodarczyka. Nasz pomocnik strzelił bez zastanowienia, ale prosto w obrońcę. Piłka spadła pod nogi Cikosa. Jego strzał zablokował jeden z piłkarzy gości, a dobitka trafiła w słupek i wyszła w pole!

Druga połowa zaczęła się od uderzenia zza pola karnego Stępnia. Niestety bez efektu, bo piłka poszybowała nad bramką. W 53. minucie do odbitej futbolówki dopadł Włodarczyk i minimalnie przestrzelił. W 60. minucie Serafin wywalczył piłkę wślizgiem i sam popędził z akcją. Nasz kapitan zdecydował się na strzał z około 25 metrów, ale piłka przeleciała obok lewego słupka. Nasz zespół atakował i wreszcie dopiął swego. Strzałem głową próbował zaskoczyć bramkarza GKS-u Wojcinowicz. Jałocha wypluł piłkę, dopadł do niej Thiakane i mocnym strzałem dał nam wyrównanie! w 79. minucie Górski dośrodkował na bliższy słupek, podanie przeciął Thiakane i wyprowadził nas na prowadzenie! W 87. minucie swoją szansę miał Tomalski, który uderzył z powietrza po dośrodkowaniu Cikosa. Piłka minęła o milimetry słupek gości. W kolejnej akcji goście doprowdzili do wyrównania. Zza pola karnego gola strzelił Żytek.

Puszcza Niepołomice – GKS Tychy 2:2 (0:1)

0:1 Jaroch 10′

1:1 Thiakane 73′

2:1 Thiakane 79′