Było tak blisko…

Nie udało się zdobyć kompletu punktów na własnym stadionie. Puszcza zremisowała z Chrobrym 2:2.

Od początku spotkania wysokim pressingiem podeszli goście. To jednak zawodnicy Puszczy oddali pierwszy strzał w meczu. Z dystansu próbował Włodarczyk, ale jego strzał poleciał nad bramką. W odpowiedzi uderzeniem głową stara się zaskoczyć Kobylaka Mandysz, jednak piłka minęła naszą bramkę. Niestety w 14. minucie goście wyszli na prowadzenie po strzale Lebedyńskiego. Chwilę później zmarnowaliśmy doskonałą okazję do wyrównania. Na piątym metrze od bramki Chrobrego nasz zespół miał rzut wolny pośredni. Na strzał zdecydował się Thiakane, ale uderzenie poleciało nad poprzeczką. Nasz napastnik zrehabilitował się w kolejnej akcji. Thiakane zagrał w pole karne, piłkę przyjął Kobusiński i nie dał szans Leszczyńskiemu! Po wyrównującym golu goście ponownie podeszli wysoko z pressingiem. Przy dwóch sytuacjach dopisało nam szczęście. Najpierw atakowany Kobylak o mało co nie wpakował piłki do własnej bramki. Kilka minut później przy dośrodkowaniu w nasze pole karne interweniował Cikos. Po jego główce futbolówka o milimetry minęła słupek bramki Kobylaka.

Druga połowa spotkania zaczęła się od ataków Puszczy. Po jednym z nich na bramkę gości głową strzelał Thiakane, ale Leszczyński złapał piłkę. W dalszej części meczu żadna ze stron nie potrafiła narzucić swojego stylu gry. Ostatni kwadrans zaczął się jednak kapitalnie dla Puszczy. Najpierw bliski strzelenia gola był Kobusiński. Jego uderzenie obronił Leszczyński. W kolejnej akcji Żubry miały rzut rożny. W powietrzu pojedynek wygrał Wojcinowicz i wpakował piłkę do bramki! W 85. minucie Puszcza wyszła z kontrą. W ostatniej chwili piłkę zmierzającą do Kobusińskiego przeciął obrońca Chrobrego. W 88. minucie Chrobry wyrównał. W pole karne zagrał jeden z graczy Chrobrego, piłkę uderzył Dziąbek, a ta mimo interwencji Kobylaka wpadła do bramki.

Puszcza Niepołomice – Chrobry Głogów 2:2 (1:1)

0:1 Lebedyński 14′

1:1 Kobusiński 20′

2:1 Wojcinowicz 75′

2:2 Dziąbek 88′

Żółte kartki: Hajda, Aftyka – Praznovsky, Banasiak.

Sędziował: Łukasz Kuźma (Białystok).

Puszcza: 1. Gabriel Kobylak – 4. Tomasz Wojcinowicz, 6. Marcel Pięczek, 9. Rafał Boguski (69′ 8. Piotr Mroziński), 11. Emile Thiakane, 21. Szymon Kobusiński, 26. Bartosz Włodarczyk (69′ Sebastian Górski), 30. Ivan Hladik, 34. Oleksii Dytiatiev, 70. Wojciech Hajda (90′ 20. Kacper Cichoń), 77. Erik Cikos (KPT) (83′ 7. Grzegorz Aftyka).

Chrobry: 1. Rafał Leszczyński – 19. Marcel Ziemann, 31. Oliver Praznovsky (KPT), 5. Mavrouidis Bougaidis, 6. Adam Banasiak (72′ 18. Michał Ilków Gołąb), 16. Robert Mandrysz (81′ 89. Mateusz Machaj), 8. Jaka Kolenc, 7. Mateusz Bochnak (81′ 23. Dominik Dziąbek), 11. Mikołaj Lebedyński, 77. Dominik Piła, 9. Dennis van der Heijden (60′ 10. Hubert Turski).