Dreszczowiec w Stróżach

Puszcza Niepołomice pokonała w wyjazdowym spotkaniu 17 kolejki I ligi Kolejarza Stróże 3-2. Bramki dla naszej drużyny strzelali: Mateusz Cholewiak, Dawid Kałat i Sebastian Janik. To trzecie z rzędu zwycięstwo podopiecznych trenera Dariusza Wójtowicza!

Spotkanie rozpoczęło się od tradycyjnego, wzajemnego „badania się” przez oba zespoły. W pierwszych minutach gra toczyła się głównie w środku pola. Gospodarze próbowali strzałów z dystansu, jednak najlepsza próba Majchrzaka minęła nieznacznie bramkę strzeżoną przez Krystiana Stępniowskiego. Najlepszą okazję na otwarcie wyniku piłkarze Kolejarza, a konkretnie Piotr Rocki zmarnowali w 17 minucie meczu. Doświadczony skrzydłowy po akcji lewą stroną Wojciecha Trochima znalazł się w sytuacji sam na sam z Krystianem Stępniowskim, jednak to bramkarz Puszczy okazał się lepszym w tym pojedynku.

Ta sytuacja bardzo dobrze podziała na piłkarzy Puszczy. Kilka minut później było 1-0. Piłkę na prawej stronie otrzymał Mateusz Cholewiak, minął jednego rywala, potem drugiego, trzeciego oraz czwartego i nim doskoczył do niego piąty, oddał soczysty strzał w środek bramki. Kiedy obrońcy gospodarzy obracali już głowy w kierunku środka boiska, by rozpocząć kolejną akcję Mateusz podniósł ręce w geście tryumfu, Lisak przepuścił bowiem piłkę między nogami, a Puszcza po kuriozalnym trafieniu wyszła na prowadzenie.

Po otwarciu wyniku, grający na niebiesko zawodnicy z Niepołomic złapali wiatr w żagle. Zaciekle doskakiwali do rywali, czego konsekwencją była druga bramka strzelona przez Dawida Kałata. Piłkę 30 metrów przed bramką Lisaka wyłuskał Uwakwe, podając jednocześnie celnie do Cholewiaka, ten niczym rasowy asystent świetnie odegrał Kałatowi, a Dawid w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie pomylił się i podwyższył prowadzenie. Na pierwszą połowę schodziliśmy prowadząc 2-0!

Druga odsłona meczu znów rozpoczęła się od szansy gospodarzy. Po zamieszaniu w polu karnym piłka spadła pod nogi wprowadzonego po przerwie Wolańskiego jednak zawodnik przeniósł piłkę wysoko nad bramką. W 50 minucie meczu Piotra Rockiego, wyprowadzającego piłkę z własnej połowy zaatakował Kałat, piłkę przed polem karnym gości wyłuskał Sebastian Janik zgrywając do Mateusza Cholewiaka, bardzo dobrze dysponowany w tym spotkaniu napastnik posłał w bój Bartosza Biela, który został sfaulowany w polu karnym Kolejarza. Arbiter nie miał wątpliwości dyktując rzut karny dla Puszczy.

Szansę z 11 metrów na gola zamienił Sebastian Janik, dla którego było to trzecie trafienie w kolejnym meczu i piąte w obecnym sezonie. Rywal był już na łopatkach, a Puszcza miała szansę na definitywne rozbicie rywala. Kilka minut później groźnie uderzał Strózik, jednak tym razem Lisak dobrze interweniował.

Kiedy wydawało się, że piłkarze Puszczy spokojnie „dowiozą” wysokie zwycięstwo do końca, po rzucie rożnym bitym na krótki słupek do siatki trafił Wolański. No cóż, zdarza się… Dwie minuty rozpoczął się jednak mały dreszczowiec, po strzale Szymańskiego, piłka wpadła do siatki i przy stanie 2-3 zrobiło się nerwowo. Gospodarze zwietrzyli szansę na odwrócenie wyniku. Piłkarze Puszczy szybko się jednak otrząsnęli i choć zostali zepchnięci do defensywy utrzymali korzystny wynik do końca.

Trzecie zwycięstwo z rzędu stało się faktem. 9 punktów w ostatnich trzech meczach pozwoliło opuścić strefę spadkową i z optymizmem wierzyć w udaną walkę o utrzymanie, a dwie stracone bramki w końcówce niech będą cenną (na szczęście bez konsekwencji) lekcją na przyszłość. Puszcza w listopadzie nadal niepokonana!

Kolejarz Stróże 2-3 PUSZCZA Niepołomice (0-2)

Janusz Wolański 85′, Patryk Szymański 87′ – Mateusz Cholewiak 22′, Dawid Kałat 32′, Sebastian Janik 51′ (k)

Kolejarz: 1. Łukasz Lisak – 15. Michał Gryźlak, 5. Dawid Szufryn, 10. Krzysztof Markowski, 13. Witold Cichy – 6. Michał Bajdur (72, 14. Patryk Szymański), 23. Cheikh Niane (46, 27. Janusz Wolański), 11. Łukasz Bocian, 19. Wojciech Trochim, 8. Piotr Rocki – 4. Marcin Majchrzak (54, 9. Krzysztof Kaliciak).

Puszcza: 1. Krystian Stępniowski – 4. Damian Szymonik, 20. Jarosław Lizak, 15. Marcin Biernat, 16. Petar Borovićanin – 13. Bartosz Biel (80, 7. Paweł Czychowski), 17. Longinus Uwakwe, 2. Paweł Strózik, 8. Dawid Kałat (90, 10. Łukasz Nowak), 9. Sebastian Janik (90, 18. Marcin Zontek) – 21. Mateusz Cholewiak.

żółte kartki: Szufryn, Cichy, Bocian – Lizak.