Falstart

Niestety nie udała się naszemu zespołowi inauguracja wiosny w Fortuna 1 Lidze. Apklan Resovia okazała się lepsza i wygrała 2:1. Wszystkie gole padły w 1 połowie spotkania.

Puszcza zagrała w nieco eksperymentalnym składzie. Ligowe debiuty w naszym zespole zaliczyli: Edgars Zarskis, Marcel Pięczek, Mateusz Wyjadłowski oraz Szymon Kobusiński.

Początek spotkania był spokojny w wykonaniu obu zespołów. Ataki zarówno jednych i drugich kończyły się niecelnymi zagraniami albo skutecznymi interwencjami defensorów. To jednak gospodarze zadali pierwszy cios. W 15. minucie z rożnego zagrał Mikulec wprost na nabiegającego Wróbla, który nie dał szans naszemu bramkarzowi. Jednak chwilę po rozpoczęciu gry od środka piłkę w pole karne otrzymał Radionov i został sfaulowany. Arbiter wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł sam poszkodowany i zamienił jedenastkę na gola! Niestety nasza radość nie trwała długo. Ze stałego fragmentu piłkę w nasze pole karne wstrzelili gospodarze, piłka trafiła do Słabego, który z bliskiej odległości pokonał Górskiego.

Po szalonych minutach kolejne nie przyniosły już tylu emocji. Brakowało płynnej gry, więcej było fauli i niedokładności. Sędzia w pierwszej połowie ukarał zawodników 7 żółtymi kartkami. Aż 5 z nich pokazał naszym piłkarzom.

W drugiej połowie na boisku pojawili się Rakoczy i Tomalski, ale oni również nie wpłynęli na poprawę gry naszej drużyny. W Rzeszowie dominowała niedokładność i bardzo dużo fauli. Kibicom Puszczy serce zabiło mocniej w 70. minucie meczu, gdy w polu karnym przewrócony został Spławski. Tym razem jednak gwizdek sędziego milczał. Tym samym z Rzeszowa wracamy bez punktów.

Apklan Resovia – Puszcza Niepołomice 2:1 (2:1)

1:0 Wróbel 15′

1:1 Radionov 17′ (k.)

2:1 Słaby 19′

Resovia: 1. Karol Dybowski, 4. Rafał Mikulec (64′ 56. Cezary Demianiuk), 6. Bartłomiej Wasiluk, 12. Jakub Wróbel (90’10. Maksymilian Hebel), 16. Josip Sojlić (kpt), 17. Radosław Adamski, 20. Olivier Podhorin, 24. Kamil Słaby, 25. Bartosz Jaroch, 31. Nemanja Marković, 59. Przemysław Zdybowicz (54′ 9. Karol Twardowski) .

Puszcza: 99. Mateusz Górski, 3. Michał Czarny, 5. Konrad Stępień, 6. Marcel Pięczek (59′ 10. Hubert Tomalski), 13. Ievgen Radionov, 18. Michał Klec (46′ 24. Michał Rakoczy), 21. Szymon Kobusiński (59′ 9. Łukasz Spławski 74’19. Sebastian Górski), 23. Edgaras Żarskis, 28. Michał Mikołajczyk (kpt), 44. Mateusz Wyjadłowski (46′ 20. Karol Knap), 7. Jakub Bartosz.