Fortuna Puchar Polski czas zacząć!

Wszyscy mamy w pamięci ubiegłoroczny występ naszej drużyny w rozgrywkach Fortuna Pucharze Polski. W środę Żubry przystąpią do kolejnej edycji rozgrywek. Pierwszym rywalem Puszczy będzie zespół Lecha II Poznań. Początek meczu we Wronkach o godzinie 13:00.

Rezerwy Lecha Poznań występują w 2 Lidze. Po 10. kolejkach zajmują 8 miejsce z dorobkiem 15 punktów. Na ten bilans składa się 5 zwycięstw i tyle samo porażek. W tym sezonie drugi zespół Lecha jeszcze nie zanotował remisu. W ostatniej kolejce 2 Ligi zespół prowadzony przez Artura Węskę pokonał na wyjeździe Olimpię Elbląg 1:2. Co ciekawe ekipa Lecha do 85. minuty przegrywała 1:0, a mimo to zdołała przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Najpierw w 86. minucie wyrównanie dał doskonale w Niepołomicach znany Łukasz Spławski. Chwilę później gola na wagę trzech punktów zdobył Jakub Antczak.

O sile zespołu stanowią młodzi zawodnicy, którzy wspierani są czasami przez zawodników z pierwszej drużyny. Ważnym punktem zespołu jest Siergiej Kriwiec. Doświadczony, 35-letni pomocnik w sezonie 2009/2010 zdobył mistrzostwo Polski z Lechem Poznań.

W rezerwach Kolejorza występuje też dwóch zawodników, którzy w swoim piłkarskim CV mają Puszczę Niepołomice. To Miłosz Mleczko oraz Łukasz Spławski. Pierwszy z nich grał w Niepołomicach w sezonie 2017/2018 i 2018/2019. Drugi grał w Puszczy w poprzednim sezonie.

Mecz zostanie rozegrany na stadionie we Wronkach. Pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 13:00. Transmisję radiową z meczu przeprowadzi Biuro Prasowe Lecha Poznań za pośrednictwem klubowego kanału YouTube.