Górnik wyjechał na tarczy

W zaległym spotkaniu 8. kolejki Fortuna 1 Ligi, Puszcza Niepołomice pokonała Górnik Łęczna 1:0. Gola na wagę 3 punktów zdobył w pierwszej połowie Konrad Stępień!

W początkowej fazie meczu to goście częściej utrzymywali się przy piłce. Żadne z dośrodkowań nie zagroziło jednak bramce Kobylaka. W 12. minucie to nasz zespół powinien objąć prowadzenie. W doskonałej sytuacji znalazł się Mikołajczyk, ale nie trafił czysto głową i futbolówka przeleciała obok bramki. W kolejnej akcji Tomalski próbował zaskoczyć strzałem z narożnika pola karnego bramkarza gości. Gostomski pewnie wyłapał piłkę. W 17. minucie z bocznej strefy boiska w pole karne zagrał Tomalski, do pozycji doszedł Spławski, ale zabrakło precyzji. W 20. minucie to my mieliśmy szczęście. W dogodnej sytuacji znalazł się Śpiączka, a jego strzał w ostatniej chwili zablokował Stępień. W 28. minucie dłużej utrzymaliśmy się przy piłce w okolicach pola karnego Górnika, czego efektem był strzał głową Żytka. Znów jednak piłka minęła celu. W 36. minucie bliscy strzelenia gola byli goście, ale najpierw strzał zablokował Mikołajczyk, a dobitkę odbił Kobylak. W 40. minucie Żubry objęły prowadzenie. W pole karne zagrał Mikołajczyk, a tam pojedynek główkowy wygrał Żytek. Piłka spadła idealnie na nogę Stępnia, który z półwoleja pokonał Gostomskiego!

Początek drugiej połowy mógł zacząć się dla nas bardzo źle. Mocny strzał Śpiączki odbił przed siebie Kobylak. Na nasze szczęście piłkę z pola karnego wybił Stępień. W kolejnych minutach goście częściej przebywali na naszej połowie. Nasza defensywa spisywała się jednak bez zarzutu i nie doprowadzała do groźnych akcji pod naszym polem karnym. W 62. minucie odpowiedzieliśmy groźną akcję, którą mocnym, ale i niecelnym strzałem zakończył Żytek. W 71. minucie bliski ustrzelenia dubletu był Stępień, który stojąc tyłem do bramki prawie przelobował Gostomskiego. W 76. minucie znów niewiele brakowało, by nasz zespół podwyższył prowadzenie. Do strzału głową doszedł Żytek i bardzo dobrą interwencją popisał się golkiper gości. W ostatnich 10 minutach to Górnik przejął inicjatywę, Puszcza ograniczała się do kontrataków. Nasz zespół przetrzymał napór gości i zanotował drugie zwycięstwo z rzędu!

Puszcza Niepołomice – Górnik Łęczna (1:0)

40′ Stępień 1:0

Żółte kartki: Cikos, Spławski, Mikołajczyk, Klec

Puszcza: 22. Gabriel Kobylak, 3. Michał Czarny, 5. Konrad Stępień, 6. Mateusz Skrzypczak, 9. Łukasz Spławski (88. 8. Longinus Uwakwe), 10. Hubert Tomalski (67′ 18. Michał Klec), 14. Jakub Serafin, 24. Michał Rakoczy (75′ 8. Jakub Bartosz), 25. Wiktor Żytek, 28. Michał Mikołajczyk (kpt), 77. Erik Cikos (75′ 27. Mateusz Bartków).

Rezerwowi: 99. Górski, 7. Bartosz, 8. Uwakwe, 11. Stefanik, 16. Klisiewicz, 17. Żurek, 18. Klec, 20. Knap, 27. Bartków.

Górnik: 33. Maciej Gostomski, 2. Tomasz Midzierski, 3. Leandro (kpt) (76′ 94. Kamil Rozmus), 4. Maciej Orłowski, 7. Tomasz Tymosiak (61′ 28. Paweł Wojciechowski), 17. Karol Struski, 18. Bartosz Śpiączka, 19. Przemysław Banaszak (76′ 9. Aron Stasiak), 23. Bartłomiej Kalinkowski, 25. Paweł Baranowski, 26. Adrian Cierpka (46′ 22. Serhii Krykun).

Rezerwowi: 44. Kostrzewski, 5. Pajnowski, 6. Sasin, 9. Stasiak, 20. Kukułowicz, 22. Krykun, 24. Goliński, 28. Wojciechowski, 94. Rozmus.