Janik-Chojniczanka 2-0!

Strzelec dwóch bramek Sebastian Janik został bohaterem dzisiejszego spotkania, w którym Puszcza Niepołomice pokonała 2-0 Chojniczankę Chojnice .

17 lipca 2013, 17:00 – Niepołomice (Stadion Miejski)
Puszcza Niepołomice 2-0 Chojniczanka Chojnice
Sebastian Janik 13, 72 (k)

Puszcza: 12. Andrzej Sobieszczyk – 4. Damian Szymonik, 23. Arkadiusz Lewiński, 17. Marcin Biernat, 18. Marcin Zontek – 22. Bartosz Biel (46, 21. Mateusz Cholewiak), 2. Paweł Strózik (86, 15. Marek Mizia), 10. Łukasz Nowak, 8. Dawid Kałat, 9. Sebastian Janik – 11. Paweł Moskwik (87, 5. Dmytro Rodin).

Chojniczanka: 12. Rafał Misztal – 8. Paweł Iwanicki, 3. Błażej Radler, 5. Błażej Jankowski (57, 14. Maciej Ropiejko), 20. Daniel Chyła – 22. Tomasz Ostalczyk, 23. Krystian Feciuch, 26. Norbert Jędrzejczyk, 16. Dawid Radomski, 10. Kosuke Ikegami – 4. Marcin Orłowski (90, 11. Jacek Podgórski).

żółte kartki: Biel, Janik, Szymonik – Jankowski, Radler.
czerwona kartka: Daniel Chyła (70. minuta, Chojniczanka, za faul).

sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź).

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego kibice byli świadkami sporej niespodzianki. Miejsce w bramce gospodarzy zajął bowiem Andrzej Sobieszczyk. Urodzony 5 marca 1993 bramkarz zaliczył jednocześnie debiut w oficjalnym meczu Puszczy. Obok niego pierwsze minuty w nowym zespole zaliczyli również Bartosz Biel oraz powracający z Ruchu Chorzów Arkadiusz Lewiński.

Na murawę zawodników Puszczy wyprowadził nowy kapitan zespołu Łukasz Nowak. Po niespełna kwadransie równej gry, byliśmy świadkami pierwszej bramki. Z rzutu wolnego wynik meczu otworzył Sebastian Janik. Po straconej bramce, zespół z Chojnic zaczął grać agresywniej i atmosfera z minutę na minutę gęstniała. Efektem frustracji gości była żółta kartka w drodze do szatni za krytykę arbitra otrzymał obrońca Chojniczanki Błażej Jankowski.

W kadrze Puszczy na drugą połowę zabrakło Bartosza Biela. Nowo pozyskany skrzydłowy zgłosił uraz i sztab szkoleniowy nie chcąc ryzykować poważniejszą kontuzją zdecydował się na wprowadzenie w jego miejsce Mateusza Cholewiaka. Goście z Chojnic przeważali w pierwszych minutach drugiej połowy jednak nie potrafili wykorzystać optycznej przewagi. Mecz rozstrzygnął się zasadzie w 70 minucie.

Nieprzemyślanym, brutalnym faulem na Pawle Stróziku „popisał się” Daniel Chyła. Arbiter tego spotkania Zbigniew Dobrynin nie miał żadnych wątpliwości i wyrzucił piłkarza z boiska. Podopieczni Dariusza Wójtowicza uspokoili wówczas grę, przejęli inicjatywę i widać było, że druga bramka wisi w powietrzu. Zaledwie 120 sekund później arbiter główny po faulu Rafała Misztala wskazał na wapno.

Rzut karny pewnie wykorzystał rozgrywający świetny mecz Sebastian Janik. W końcówce gospodarze kontrolowali już meczu nie dali sobie strzelić bramki. W rezultacie w najbliższą środę 24 lipca zagramy z Okocimskim Brzesko.

Fotorelację z meczu można znaleźć tutaj.