K2 odczarowane!

Puszcza wygrała u siebie po raz pierwszy w tym sezonie! Żubry pewnie pokonały Odrę Opole 3:0!

Mecz ropoczął się od uderzenia Konrada Stępnia. Nasz zawodnik uderzył z dystansu, ale piłka poszybowała nad poprzeczką. W odpowiedzi z piłką pomknął  Nowak, wpadł w nasze pole karne i uderzył na bramkę Kobylaka. Nasz golkiper odbił piłkę, a defensorzy oddalili zagrożenie. W 17. minucie nasz zespół objął prowadzenie. Thiakane zagrał do wbiegającego Boguskiego, a ten z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki! Po stracie bramki goście ruszyli do ataku. Kobylak był zmuszony do dwóch interwencji. Najpierw z dystansu próbował Piech, a potem Marzec. Nasz golkiper nie dał się jednak zaskoczyć. W odpowiedzi z narożnika pola karnego próbował zaskoczyć Kuchtę Włodarczyk. Strzał naszego pomocnika minimalnie minął słupek! Chwilę później Włodarczyk znów spróbował uderzenia z dystansu. Bramkarz Odry wypluł piłkę, ale w pobliżu nie było żadnego zawodnika Puszczy. W 40. minucie byliśmy blisko podwyższenia prowadzenia. Z dystansy huknął Aftyka, jednak obok bramki. Co nie udało się w 40. minucie, udało się w doliczony czasie gry pierwszej połowy. W pole karne zagrał Cikos, piłkę musnął Aftyka i zdobył gola! \

Po zmianie stron do odrabiania strat ruszyła Odra, ale to my świętowaliśmy zdobycie trzeciego gola! W pole karne zagrał Włodarczyk, do piłki dopadł Stepień i 2 58. minucie było już 3:0. Chwilę później mogło być 4:0. Indywidualną akcją popisał się Włodarczyk, wpadł w pole karne i oddał strzał, jednak Kuchta zatrzymał piłkę. Nasz zespół złapał wiatr w żagle i szukał kolejnego gola. W 68. minucie sam na sam z Kuchtą znalazł się Wojcinowicz, ale trafił wprost w bramkarza Odry. Gola szukał Włodarczyk. W 77. minucie znów uderzył z dystansu i znów zabrakło niewiele, by piłka wpadła do bramki naszych rywali. Chwilę później w naszym polu karnym znalazł się Nowak, uderzył przy słupku, ale fantastycznie interweniował Kobylak! Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i Puszcza pierwszy raz w tym sezonie wygrała na własnym stadionie!

Puszcza Niepołomice – Odra Opole (2:0)

1:0 Boguski 17′

2:0 Aftyka 45′

3:0 Stępień 58′

Żółte kartki: Serafin – Pawlik, Czapliński.

Sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź).

Puszcza: 1. Gabriel Kobylak – 4. Tomasz Wojcinowicz, 5. Konrad Stępień, 7. Grzegorz Aftyka, 8. Piotr Mroziński, 9. Rafał Boguski (86′ 19. Sebastian Górski), 11. Emile Thiakane, 14. Jakub Serafin (KPT), 26. Bartosz Włodarczyk (86′ 6. Marcel Pięczek), 34. Oleksii Dytiatiev, 77. Erik Cikos (90′ 63. Szymon Dziadosz).

Odra: 96. Mateusz Kuchta –  2. Piotr Żemło, 5. Rafał Niziołek, 6. Michał Pawlik (60′ 32. Maciej Wróbel), 7. Krzysztof Janus (68′ 22. Mateusz Spychała), 9. Tomas Mikinic, 17. Mateusz Marzec (60′ 20. Adam Żak), 21. Mateusz Maćkowiak (68′ 71. Bernard Petrak), 27. Mateusz Kamiński (KPT), 28. Arkadiusz Piech (60′ 11. Dawid Czapliński), 94. Konrad Nowak.