K2 zaczarowane…

W zaległym spotkaniu 7. kolejki Fortuna 1 Ligi Puszcza przegrała u siebie z Sandecją 1:2. Jedynego gola dla Żubrów strzelił Szymon Kobusiński.

Spotkanie doskonale rozpoczęło się dla naszego zespołu. W polu karnym faulowany był Kobusiński i arbiter wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł sam poszkodowany i wyprowadził Puszczę na prowadzenie. Niestety nasza radość nie trwała długo. W naszym polu karnym został sfaulowany zawodnik gości i tym razem to Sandecja stanęła przed szansą na wyrównanie. Rzut karny na bramkę zamienił Walski i po 10 minutach przy K2 mieliśmy remis 1:1. Kolejne minuty nie przyniosły tylu emocji, co początek spotkania. Częściej przy piłce byli goście, ale kompletnie nie przekładało się to na sytuacje pod bramką Kobylaka. Gorąco w naszym polu karnym zrobiło się natomiast w 30. minucie meczu. Sam na sam z Kobylakiem wyszedł zawodnik gości i tylko ofiarna interwencja naszego golkipera uchroniła nas przed stratą gola. Żubry odpowiedziały chwile później. Do dośrodkowania doszedł Mroziński i natychmiast uderzył na bramkę, jednak piłkę zmierzającą do siatki w ostatniej chwili wybił obrońca Sandecji.

Pierwszą bardzo groźną sytuację w drugiej połowie stworzyli sobie gospodarze. Z dystansu huknął Walski, ale na nasze szczęście piłka odbiła się od słupka i wyszła w pole. Niestety w kolejnej akcji goście wyszli na prowadzenie za sprawą Chmiela. W 68. minucie bliski wyrównania był Dytiatev. Piłkę po strzale głową zatrzymał bramkarz Sandecji. W 76. minucie z narożnika pola karnego uderzył Górski. Niestety piłka przeleciała tuż obok spojenia słupka z poprzeczką! Zawodnicy Puszczy starali się doprowadzić do wyrównania. Brakowało jednak ostatniego celnego podania lub szczęścia. W doliczonym czasie gry z rożnego minimalnie pomylił się Mroziński i punkty pojechały do Nowego Sącza…

Puszcza Niepołomice – Sandecja Nowy Sącz 1:2 (1:1)

1:0 Kobusiński (k.) 2′

1:1 Walski (k.) 10′

1:2 Chmiel 61′

Żółte kartki: Walski, Fall, Chmiel, Piter-Bucko – Dytiatiev.

Puszcza: 1. Gabriel Kobylak – 4. Tomasz Wojcinowicz, 5. Konrad Stępień (49′ 20. Kacper Cichoń, 80′ 9. Rafał Boguski ), 6. Marcel Pięczek, 8. Piotr Mroziński, 11. Emile Thiakane, 14. Jakub Serafin (Kpt), 19. Sebastian Górski (80. 7. Grzegorz Aftyka), 21. Szymon Kobusiński ( 80′ 26. Bartosz Włodarczyk), 34. Oleksii Dytiatiev, 70. Wojciech Hajda.

Rezerwowi: 12. Krzysztof Wróblewski, 3. Patryk Domagała, 7. Grzegorz Aftyka, 8. Piotr Mroziński, 9. Rafał Boguski, 20. Kacper Cichoń, 30. Ivan Hladik, 63. Szymon Dziadosz.

Sandecja: 31. Dawid Pietrzkiewicz – 24. Kamil Słaby, 21. Sebastian Rudol, 90. Tomasz Boczek, 77. Rafał Kobryń, 27. Damian Chmiel (88′ 8. Maciej Małkowski), 10. Damir Šovšić (65′ 30. Dawid Wolny), 16. Michał Walski, 23. Jakub Zych (65′ 9. Błażej Szczepanek), 6. Elhadji Maissa Fall (46′ 28. Michal Piter-Bucko), 18. Svetoslav Dikov.