K2 żegnamy remisem

Puszcza Niepołomice zremisowała z GKS Katowice 1:1. Ozdobą meczu był gol w samo okienko Kidricia.

W pierwszych minutach spotkania to Żubry dłużej utrzymywały się przy piłce i na połowie rywali. Pierwszy strzał z dystansu oddał Bartosz, jednak nie był on w stanie zagrozić bramce rywali. Potem w krótkim odstępie czasu Puszcza miała dwa rzuty wolne w odległości około 35 metrów od bramki Kudły. W obu przypadkach piłka była zagrywana przez Kobusińskiego. Niestety nie potrafiliśmy znaleźć sposobu na defensywę Gieksy. W 13. minucie meczu Serafin zagrał do Kobusińskiego, a ten szybkim podaniem wpuścił w pole karne Tomalskiego. „Tomal” przerzucił bramkarza, piłka zmierzała do bramki, ale ofiarną interwencją popisał się jeden z defensorów gości i w ostatnim momencie wybił piłkę sprzed bramki! Groźnie pod naszą bramką zrobiło się w 23. minucie. Piłka na piątym metrze spadła na nogę Woźniaka, a Kobusińskiego w bramce wyręczył Kościelny. Na kolejną groźną akcję Puszczy kibice musieli czekać do 40. minuty. Serafin zagrał miękko w pole karne, piętą do Kościelnego zagrał Stępień. Kościelny od razu oddał piłkę do Stępnia, a ten dośrodkował wprost na głowę Mrozińskiego który przestrzelił! Tuż przed końcem pierwszej połowy z Puszcza miała rzut wolny. Wykonawcą wolnego był Kobusiński, który uderzył nad murem, ale wprost w ręce bramkarza.

Po zmianie stron pierwszą groźną akcję przeprowadziła Puszcza. W pole karne z lewej strony zagrał Tomalski, ale piłkę z głowy Thiakane w ostatniej chwili ściągnął świetną paradą Kudła! W 67. minucie Żubry objęły prowadzenie, a debiutanckiego gola zdobył Kidrić. Bartosz zgrał głową do Kidrica. Napastnik wpadł w pole karne i mocnym strzałem w samo okienko dał nam prowadzenie! Niestety w 80. minucie GKS doprowadził do wyrównania. Dośrodkowanie Błąda zamknął celnym strzałem Woźniak. W 85. minucie z dystansu huknął Serafin, ale piłka przeleciała tuż nad poprzeczką.

Puszcza Niepołomice – GKS Katowice 1:1 (0:0)

1:0 Kidrić 67′

1:1 Woźniak 80′

Żółte kartki: Tomalski – Repka, Kołodziejski.

Sędziował: Radosław Trochimiuk (Przasnysz).

Widzów: 812.

Puszcza: 1. Gabriel Kobylak – 5. Konrad Stępień, 8. Piotr Mroziński (79. 4. Tomasz Wojcinowicz), 9. Rafał Boguski (46′ 11. Emile Thiakane), 10. Hubert Tomalski (79′ 19. Sebastian Górski), 14. Jakub Serafin (KPT), 17. Jakub Bartosz (72′ 7. Grzegorz Aftyka), 21. Szymon Kobusiński, 27. Łukasz Sołowiej, 45. Rok Kidrić, 91. Kamil Kościelny.

GKS: 1. Dawid Kudła – 4. Arkadiusz Jędrych (KPT), 5. Oskar Repka, 7. Arkadiusz Woźniak, 8. Rafał Figiel, 11. Adrian Błąd (87′ 14. Marcin Urynowicz), 13. Bartosz Jaroszek, 17. Filip Szymczak (79′ 15. Filip Kozłowski), 26. Michał Kołodziejski, 27. Danian Pavlas, 30. Marko Roginić (79′ 19. Jakub Karbownik).