Koniec przygody

Puszcza Niepołomice uległa 0:3 Jagiellonii Białystok w meczu 1/16 finału Pucharu Polski.

PUSZCZA NIEPOŁOMICE 0-3 Jagiellonia Białystok

1-0 Maciej Gajos 53′, 2-0 Dani Quintana 67′ (k), 3-0 Mateusz Piątkowski 90′

Puszcza: 1. Krystian Stępniowski – 4. Damian Szymonik, 17. Marcin Biernat, 19. Arkadiusz Lewiński, 6. Michał Mikołajczyk – 7. Paweł Czychowski (53, 16. Petar Borovićanin), 5. Dmytro Rodin (71, 21. Mateusz Cholewiak), 2. Paweł Strózik (46, 5. Longinus Uwakwe), 10. Łukasz Nowak, 9. Sebastian Janik – 11. Paweł Moskwik.

Jagiellonia: 1. Jakub Słowik – 17. Alexis Norambuena, 4. Michał Pazdan, 18. Martin Baran, 7. Giorgi Popchadze – 8. Tomasz Kupisz, 22. Rafał Grzyb, 15. Jakub Tosik, 20. Maciej Gajos (82, 29. Paweł Drażba), 99. Dani Quintana (70, 6. Dawid Plizga) – 9. Bekim Balaj (78, 27. Mateusz Piątkowski).

Stawką spotkania toczonego w upalne niedzielne popołudnie była możliwość gry w kolejnej rundzie rozgrywek z drużyną Śląska Wrocław. Puszcza mimo ambitnej walki przegrała ze zdecydowanym faworytem spotkania.

W pierwszej połowie meczu bramek nie oglądaliśmy. Najlepszą sytuację miał natomiast Sebastian Janik, którego mocny strzał z dystansu sparował Słowik. Świętną interwencją po strzale Alexisa Norambueny obronił również Krystian Stępniowski.

W drugiej połowie na boisku nie było już Pawła Strózika, którego zmienił Longinus Uwakwe. Pierwsza bramka padła w 54 minucie gry. Quitana zagrał piłkę za plecy Damiana Szymonika do piłki dopadł Gajos i nie dał szans Stępniowskiemu. Bramka podcięża skrzydła ambitnie walczącym gospodarzom.

Niespełna kwadrans później było już 2:0. W polu karnym Macieja Gajosa faulował Damian Szymonik, sędzia Lyczmański podyktował 11, która na bramkę zamienił Dani Quintana. Choć piłkarze Puszczy starali się jeszcze w końcówce o honorowego gola to jednak ostatni cios wyprowadziła Jagiellonia.
Wprowadzony w drugiej połowie Mateusz Piątkowski skutecznie zakończył kontrę zawodników z Białegostoku.

Puszcza mimo wyraźnej różnicy bramek zaprezentowała się jednak ambitnie.

Niezwykle ważny mecz podopieczni trenera Dariusza Wójtowicza rozegrają już w najbliższą środę. W Niepołomicach zagramy z Termaliką Bruk Bet Nieciecza, która dziś przegrała 0-4 w pucharowym spotkaniu z Lechem Poznań.