Koszmar trwa

Puszcza Niepołomice przegrała u siebie ze Stomilem Olsztyn 0:2. Obie bramki padły w drugiej połowie meczu.

Od poczatku meczu gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Żadna ze stron nie potrafiła przejąć inicjatywy, a sytaucji pod jedną, czy to drugą bramką było jak na lekarstwo. Blisko gola nasi zawodnicy byli po indywidualnej akcji Thiakane, który zagrał na skrzydło do Aftyki. Ten próbował dograć do Boguskiego, ale minimalnie za wysoko. W odpowiedzi zawodnik Stomilu wpadł w pole karne, jednak będą przed Kobylakiem strzelił nad poprzeczką.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. W 56. minucie to jednak goście objeli prowadzenie. Z dystansu uderzył Moneta, piłka odbiła się od Wojcinowicza i zmyliła Kobylaka. W 66. minucie w polu karnym główkował Stępień, niestety piłka trafiła w boczną siatkę. Chwilę póniej lewą stroną przedarł się Górski, dośrodkował wprost na głowę Thiakane, jednak kapitalnie obronił strzał Bakowski. W 80. minucie Stomil strzelił drugiego gola. Po rzucie rożnym piłkę wybili nasi zawodnicy, ta wróciła w pole karne wprost pod nogi Mikity, który z najbliższej odległości pokonał Kobylaka. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie.

Puszcza Niepołomice – Stomil Olsztyn 0:2 (0:0)

0:1 Moneta 56′

0:2 Mikita 80′

Zółte kartki: Serafin, Thiakane, Hajda, Tomalski – Tecław.

Sędziował: Daniel Kruczyński (Żywiec).

Puszcza: 1. Gabriel Kobylak – 5. Konrad Stępień (81′ 30. Ivan Hladik), 7. Grzegorz Aftyka (46′ 19. Sebastian Górski), 8. Piotr Mroziński, 9. Rafał Boguski, 10. Hubert Tomalski (67′ 21. Szymon Kobusiński), 11. Emile Thiakane, 14. Jakub Serafin (KPT), 34. Oleksii Dytiatiev (46′ 4. Tomasz Wojcinowicz), 70. Wojciech Hajda, 77. Erik Cikos.

Stomil: 31. Krzysztof Bąkowski – 3. Rafał Remisz (KPT), 4. Wojciech Reiman, 5. Beniamin Czajka, 6. Jonatan Straus (68′ 11. Piotr Pyrdoł), 8. Maciej Spychała, 10. Karol Żwir, 13. Łukasz Moneta (90′ 97. Jakub Mysiorski), 33. Jakub Tecław, 70. Merveille Fundambu, 77. Patryk Mikita (90′ 37. Hubert Szramka).