Pierwsze zwycięstwo!

Puszcza Niepołomice pokonała 2-0 Termalicę Bruk-Bet Nieciecza. Zwycięstwo nad zespołem z Niecieczy pozwoliło na zdobycie pierwszych punktów w lidze.

Po pierwszych trzech meczach granych poza Niepołomicami udało się dostosować obiekt przy Kusocińskiego do wymogów pierwszoligowych. Ta wiadomość natchnęła piłkarzy, którzy w końcu odnieśli sukces w rozgrywkach ligowych.

Początek meczu pokazał, że Termalica słusznie uważana jest na zespół, który w tym sezonie znów może liczyć się w walce o awansdo Ekstraklasy.. Podopieczni Dusana Radolsky’ego zepchnęli w początkowej fazie meczu piłkarzy Puszczy do defensywy. Jednak zmieniony blok obronny, w którym na bokach skutecznie walczyli Borovicanin oraz Zontek, wspierany na środku przez Arkadiusza Lewińskiego i Marcina Biernata odpierał ataki gości. Bardzo dobrze w bramce radził sobie, mający status młodzieżowca Andrzej Sobieszczyk, który pewnymi interwencjami wprowadzał dużo spokoju w szeregach obronnych.

Mecz rozstrzygnął się praktycznie w końcówce pierwszej połowy. W 37 minucie meczu świetną akcję dwójkową rozegrali Kałat z Moskwikiem. Dawid doskonałym podaniem wypuścił Pawła, który znalazł się przed Sebastianem Nowakiem. Bramkarz gości sfaulował Moskwika, a sędzia długo się nie zastanawiając wyrzucił bramkarza z boiska dyktując jednocześnie rzut karny dla Puszczy.

Sebasianowi Janikowi, który ustawił sobie piłkę na „wapnie” z pewnością czas do momentu wejścia na boisko rezerwowego bramkarza gości płynął bardzo długo. Jankes jednak uderzył pewnie w lewy róg bramkarza i mimo, że wprowadzony Grzegorz Kasprzik wyczuł intencje strzelca, Puszcza wyszła na prowadzenie.

W kolejnych minutach piłkarze z Niepołomic wyraźnie poczuli, że pressing gości nie jest już tak skuteczny. Przede wszystkim pomocnicy Puszczy postanowili strzelać z dalszej odległości. Pierwszy strzał Łukasza Nowaka minął jeszcze bramkę Termaliki, jednak druga próba w 44 minucie przyniosła już gola. Kapitan Puszczy nie dał żadnych szans bramkarzowi, a piłka przed zatrzepotaniem w siatce odbiła się jeszcze od poprzeczki. Wydawało się, że gol do szatni zupełnie „podetnie skrzydła” gościom.

Tak się jednak nie stało. Trzeba przyznać, że w drugiej połowie to Termalika była zespołem przeważającym. Na boisku nie było również widać przewagi liczebnej Puszczy. Mimo to nadal świetnie dysponowany był Andrzej Sobieszczyk, a gracze defensywni ustrzegli się poważniejszych błędów. Mimo ataków gracze z Niecieczy nie zdołali strzelić w Niepołomicach bramki, a historyczne zwycięstwo i pierwsze punkty w I lidze stały się faktem. Z pewnością do Olsztyna zespół wyjedzie w doskonałych nastrojach.

Puszcza wraca do gry!

PUSZCZA NIEPOŁOMICE – Termalica Bruk Bet Nieciecza 2:0 (2:0)
1-0 Sebastian Janik 37 (k),
2-0 Łukasz Nowak 44
widzów: ok. 550

żółte kartki: Uwakwe, Borovićanin.
czerwona kartka: Sebastian Nowak (35. minuta, Termalica Bruk-Bet, za faul taktyczny).

Puszcza: 12. Andrzej Sobieszczyk – 18. Marcin Zontek, 19. Arkadiusz Lewiński, 15. Marcin Biernat, 16. Petar Borovićanin – 21. Mateusz Cholewiak, 17. Longinus Uwakwe (70′ 3. Wallace), 10. Łukasz Nowak, 8.Dawid Kałat (78′ 20. Jarosław Lizak), 9. Sebastian Janik – 11. Paweł Moskwik (87′ 13. Bartosz Biel).

Termalica Bruk-Bet: 12. Sebastian Nowak – 6. Karol Piątek (46′ 7. Tomasz Foszmańczyk), 17. Dalibor Pleva, 29. Łukasz Pielorz, 15. Jakub Kiełb – 9. Dariusz Pawlusiński (65′ 27.Dariusz Jarecki), 2. Dawid Sołdecki, 13. Vojtech Horváth, 10. Andrzej Rybski, 11. Damian Piotrowski (36′ 1. Grzegorz Kasprzik) – 21. Emil Drozdowicz.