Pokonujemy Chrobrego!

Mamy to! Puszcza po bardzo dobrym spotkaniu wygrała z Chrobrym Głogów 2:0. Gole na wagę 3 punktów zdobyli Bartosz Żurek i Ievgen Radionov.

Początek meczu należał do gości. Najpierw mieliśmy szczęście po interwencji Kobylaka. Nasz golkiper wybijał piłkę, ale nabił jednego z rywali i piłka minęła pustą bramkę. W kolejnej akcji z prawej strony groźnie wrzucał pomocnik Chrobrego, jednak nikt nie przeciął podania. Gracze Puszczy groźnie odpowiedzieli w 13. minucie meczu. Dośrodkowanie z wolnego trafiło na głowę Żytka, niestety piłka przeleciała nad bramką gości. W 29. minucie przed szansą stanął Mikołajczyk. Huknął prosto z powietrza z narożnika pola karnego. Zabrakło jednak celności. Chwilę później nasz kapitan uderzył z dystansu na wprost bramki Bieszczada i zabrakło centymetrów! Kolejna akcja i znów Żubry były blisko. Z wolnego dośrodkowywał Serafin a piłkę próbował dosięgnąć Spławski, ale zabrakło dokładności. Przewaga Puszczy zakończyła golem w 36. minucie meczu. Płaski strzał Żurka wpadł tuż przy słupku interweniującego golkipera gości. Chrobry próbował wyrównać w 41. minucie. Na nasze szczęście główka Ratajczaka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

Druga cześć spotkania zaczęła się spokojnie. Oba zespoły nie forsowały tempa. W 68. minucie piłka zagrana z rzutu rożnego trafiła do Tomalskiego, który natychmiast uderzył, ale piłka poleciała nad poprzeczką. W kolejnej akcji z dystansu przymierzył Żurek, jednak kapitalną interwencją popisał się Bieszczad. Puszcza dopięła jednak swego. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wygrał wprowadzony chwilę wcześniej Radionov i bramkarz gości musiał wyciągać piłkę z siatki. W 86. minucie piłka spadła pod nogi znajdującego się w polu karnym Cikosa. Ten oddał instynktowny, niestety niecelny strzał. Pod koniec spotkania z dystansu uderzał Banaszewski. Kobylak nie dał się jednak zaskoczyć. W 90. minucie szansę na 3 gola zmarnował Bartosz, który w sytuacji sam na sam strzelił obok bramki.

Puszcza Niepołomice – Chrobry Głogów 2:0 (1:0)