Fortuna 1 Liga

Postawić kolejny krok!

Dla naszego zespołu to kolejne bardzo ważne spotkanie w kontekście walki o utrzymanie. Tym razem na wyjeździe zmierzymy się z Odrą Opole, która walczy o miejsce barażowe. Początek spotkania o 18:00. 

Odra zajmuje aktualnie 7 miejsce, czyli tuż za strefą barażową. Opolanie zgromadzili do tej pory 42 punkty. Tyle samo punktów ma znajdująca się na ostatnim barażowym miejscu Sandecja Nowy Sącz. Z kolei do Chrobrego Głogów, który jest na 5 miejscu strata naszych rywali wynosi 4 punkty. Tym samym zwycięstwo nad naszym zespołem przybliży ekipę z Opola do baraży. Porażka może oznaczać koniec marzeń walki o baraże.

Zespół prowadzony przez Piotra Plewnię zaczął wiosenną rywalizację od porażki i dwóch remisów. Przełamanie nastąpiło w 24. kolejce. Wtedy Odra wygrała na wyjeździe z Widzewem Łódź 1:0. Zwycięstwo nad łodzianami wyraźnie pobudziło ekipę z Opola. Od tamtego spotkania Odra nie przegrała w lidze notując dwa zwycięstwa i trzy remisy. W ostatniej kolejce w meczu wyjazdowym nasi rywale zremisowali ze Skrą Częstochowa 2:2. Beniaminek z Częstochowy wyrównał w piątej minucie doliczonego czasu gry po kapitalnym uderzeniu z dystansu Mateusza Malca.

Patrząc na skład Odry w oczy rzuca się kilka doświadczonych nazwisk: Piech, Janus, czy Niziołek,  to najstarsi i najbardziej doświadczeni zawodnicy. Piotr Plewnie nie boi się jednak stawiać na młodszych zawodników. Kolejne minuty na pierwszoligowych boiskach zbiera 18-letni Maciej Wróbel. Podobnie sprawa wygląda z 19-letnim Antonim Klimkiem. Ponadto o miejsce w pierwszym składzie rywalizuje także 23-letni Cezary Sauczek. Z kolei najskuteczniejszymi graczami Odry są Tomasz Mikinić i Mateusz Marzec. Obaj zawodnicy mają po 5 goli na koncie.

W czwartek spotkamy się po raz 12. Do tej pory 3 razy wygrywała Puszcza, aż 6 spotkań kończyło się remisem, a 2 razy wygrała Odra. Bilans bramkowy wynosi 10:7 na naszą korzyść. W ostatnim spotkaniu obu ekip Puszcza wygrała 3:0.

 

 

 

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem”.