Poznaj rywala: Odra Opole

Przed nami kolejny wyjazdowy mecz. Dziś na Stadionie Miejskim w Opolu zmierzymy się z tamtejszą Odrą. Chociaż w tabeli dzieli nas dosyć duży dystans, to na pewno możemy spodziewać się bardzo trudnego i zaciętego spotkania. Miejmy nadzieję, że po raz kolejny nasz zespół udowodni swoją wartość i pozostanie wysoko w strefie premiowanej bezpośrednim awansem do Ekstraklasy.

Początek sezonu dla Odry na pewno nie był wymarzonym scenariuszem. Do tej pory ta drużyna wygrała tylko trzy spotkania w lidze. Trzy punkty zdobyła podczas spotkań z: Sandecją, Arką Gdynia i Skrą Częstochowa. Dużym problemem Odry na pewno jest formacja defensywna. Zespół z Opola praktycznie w każdym meczu traci co najmniej jedną bramkę. Nawet we wspomnianych wyżej zwycięskich spotkaniach do bramki Odry dwukrotnie trafiała Sandecja i raz Arka Gdynia.

W ostatnim spotkaniu z Chrobrym Głogów- Odra pokazała się jednak z dobrej strony. Co prawda, Chrobry przeważał na boisku, częściej posiadał piłkę i oddał więcej strzałów, to jednak do przerwy Odra prowadziła już 2-1. W drugiej połowie Chrobry jeszcze bardziej uwydatnił swoją przewagę, o czym świadczy sześć strzałów oddanych na bramkę zespołu z Opola. Ostatecznie Chrobry strzelił bramkę a sam mecz zakończył się remisem.

Nasz zespół z pewnością swoich szans musisz szukać właśnie w przewadze posiadania piłki oraz szukanie błędów w formacji defensywnej Odry. Zespół z Opola na pewno będzie zmotywowany i walczący o każdą piłkę, zwłaszcza, że znajduje się nadal w strefie spadkowej. Do końca rundy jesiennej coraz mniej czasu, a jak wiadomo zimowa przerwa spędzona w strefie spadkowej, źle może działać na drużynę na starcie rundy wiosennej.

Zespół Odry złożony jest praktycznie z polskich zawodników. Na uwagę zasługuje tutaj Maciej Makuszewski. Po powrocie z Islandii spekulowało się, że może trafić jeszcze na poziom Ekstraklasy, jednak zdecydował się na grę na boiskach Fortuna Pierwszej Ligi. Chociaż jak na razie nie imponuje liczbami, to na pewno wprowadza spokój w grze Odry swoim doświadczeniem.

Kolejnym zawodnikiem w barwach Odry, który notuje solidne występy jest Maciej Urbańczyk. Po czterech sezonach spędzonych w Stali Mielec, gdzie notował minuty również na boiskach Ekstraklasy- teraz dosyć regularnie gra w ostatnich spotkaniach Odry.

Chociaż musimy liczyć się z tym, że Odra, która znajduje się w trudnym położeniu w ligowej tabeli na pewno będzie walczyć o każdy centymetr boiska- miejmy nadzieję, że po raz kolejny Puszcza pokaże swój charakter.

Bartek Matuszczak

Nie masz konta w Fortunie?

Specjalna promocja, w której na start otrzymujesz od nas specjalną ofertę – Zakład bez ryzyka w wysokości do 600 zł oraz bonus od drugiej wpłaty do 200 złotych! Ponadto, otrzymujesz na start 2800 punktów Fortuna Klub Plus, które możesz wymienić na zakłady o łącznej wartości 20 zł! https://bit.ly/2V05h0W