Puszcza – GKS Tychy 0-2

Puszcza Niepołomice przegrała w dzisiejszym meczu sparingowym z drużyną GKS-u Tychy.

Mecz rozegrano w Staniątkach. Było jednym z elementów obchodów IV Memoriału im. Tadeusza Szybińskiego, zasłużonego, wieloletniego prezesa LKS Czarnych Staniątki.

Tradycyjnie już spotkanie kontrolne drużyny prowadzonej przez trenera Dariusza Wójtowicza zostało podzielone na trzy 40-minutowe kwarty. W każdej z nich mieliśmy okazję zobaczyć jak na tle piłkarzy Puszczy prezentują się gracze testowani.

Pomimo porażki 2-0 zespół Puszczy był równorzędnym rywalem dla zespołu z Tych. Szczególnie szkoda, że bramką nie został udokumentowany dobry okres gry w pierwszej części meczu, kiedy to stuprocentowej sytuacji nie wykorzystał Paweł Moskwik.

Szansę na zdobycie gola miał również Marek Mizia. Zawodnik, który ostatnią rundę spędził w zespole Limanovii świetnie uderzył z dystansu, jednak bramkarz gości efektowną robinsonadą przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Serca sztabu szkoleniowego zadrżały w trzeciej odsłonie dzisiejszego meczu kontrolnego. Broniący w tej części spotkania Mateusz Cieśla (pierwsze 40 minut grał Krystian Stępniowski, drugie Andrzej Sobieszczyk) po udanej interwencji niefortunnie zderzył się ze słupkiem. Na szczęście młodemu bramkarzowi naszego zespołu nic się nie stało i mógł kontynuować grę.

W końcówce spotkania na przestrzeni niespełna minuty zawodnicy GKS-u wyprowadzili dwa zabójcze i niestety celne uderzenia. Najpierw Cieślę pokonał Mateusz Bukowiec, a zaledwie minutę później sytuację sam na sam z bramkarzem Puszczy wykorzystał Mateusz Grzybek. Kilka minut później główny arbiter tego spotkania, po 120 minutach gry zakończył dzisiejszy sparing.

Jeszcze dziś zespół wyjedzie na zgrupowanie do Dębicy. We wtorek piłkarze zagrają dwa mecze kontrolne. Część zawodników zmierzy się ze Stalą Mielec, a część przyjedzie do Krakowa na mecz z Cracovią. Będzie to próba generalna przed pierwszym meczem pucharowym.

W przyszłą sobotę zagramy pierwszy mecz o stawkę. W rundzie przedwstępnej Pucharu Polski zmierzymy się na wyjeździe ze Stalą Sanok.