Remis z liderem

W zaległym spotkaniu 10. kolejki Fortuna 1 Ligi Puszcza Niepołomice bezbramkowo zremisowała z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza 0:0.

Pierwszą sytuację stworzył sobie nasz zespół, a konkretnie Knap, który uderzył nad poprzeczką. W odpowiedzi w pole karne wrzucił Radwański, a po interwencji Górskiego piłka odbiła się od słupka. Żubry kolejną okazję stworzyły sobie po rzucie wolnym. Stępień zagrał do Cikosa, ten zgrał w pole karne, jednak czujni byli obrońcy gości. Piłkarze z Niecieczy utrzymywali się dłużej przy piłce, ale z przewagi nie wynikało nic groźnego pod naszą bramką. Goście próbowali atakować bocznymi sektorami boiska. Ich akcje kończyły się dośrodkowaniami, które albo były niedokładne, albo padały łupem naszych obrońców. W ostatniej akcji pierwszej połowy mieliśmy pierwszy celny strzał. Zza szesnastki uderzał Radwański, wprost w ręce Górskiego.

W 52. minucie zakotłowało się w polu karnym Bruk-Betu. Z przewrotki próbował Cikos, ale piłka została zablokowana. W 56. minucie z wolnego z narożnika pola karnego Górskiego zaskoczyć próbował Zeman. Nasz bramkarz wypiąstkował futbolówkę poza boisko. W 60. minucie z około 20 metrów próbował Żurek, ale piłka przeleciała nad bramką. Chwilę później uderzał Cikos i minimalnie się pomylił. W 68. minucie mieliśmy szczęście. Grzybek potężnie z dystansu, ale piłkę zdołał zablokować Bartków i goście mieli tylko rzut rożny. W 76. minucie mieliśmy dużo szczęścia. Grzybek dostał piłkę blisko naszej bramki, jednak w ostatniej chwili zablokował go Stępień. W 84. minucie goście mogli wyjść sam na sam, jednak świetnie podanie przeciął Uwakwe. Moment później przed stratą gola uchronił nas Cikos, który ofiarnie zablokował Zemana. Do końca meczu żadna ze stron nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Puszcza Niepołomice – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:0

Żółte kartki: Knap, Klec, Stępień, Bartków – Radwański.

Sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec).

Puszcza: 29. Mateusz Górski, 5. Konrad Stępień, 8. Longinus Uwakwe, 9. Łukasz Spławski (67′ 13. Ievgen Radionov), 11.Marcin Stefanik (kpt), 18. Michał Klec (58′ 17. Bartosz Żurek), 20. Karol Knap (67′ 3. Michał Czarny), 24. Michał Rakoczy (50′ 7. Jakub Bartosz), 25. Wiktor Żytek (58′ 6. Mateusz Skrzypczak), 27. Mateusz Bartków, 77. Erik Cikos.

Bruk-Bet: 99. Tomasz Loska, 3. Marcin Grabowski, 7. Roman Gergel, 8. Samuel Stefanik, 9. Kacper Śpiewak (46′ 66. Martin Zeman), 10. Adam Radwański (46′ 11. Patrik Misak), 13. Mateusz Grzybek, 16. Paweł Żyra (66′ 19. Michal Bezpalec), 18. Piotr Wlazło (kpt.), 22. Michal Hubinek, 32. de Amo.