„Słoniki” pokonane!

Puszcza Niepołomice potwierdziła kapitalną formę wyjazdową w tym sezonie na boiskach Fortuna 1 Ligi. Tym razem gracze Tomasza Tułacza pokonali Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 3:1!

Pierwszy kwadrans meczu minął w spokojnym tempie. Żaden z zespołów nie potrafił stworzyć groźnej akcji bramkowej. Optyczną przewagę mieli jednak nasi zawodnicy. W 19. minucie spotkania objęliśmy prowadzenie. Po faulu jednego z graczy Termaliki, Żubry szybko wykonały rzut wolny. Dośrodkowanie w pole karne starał się przeciąć Gutkovskis, ale zrobił to tak niefortunnie, że wbił piłkę do własnej bramki obok bezradnego bramkarza.

W 26. minucie mogło być 2:0 dla nas. Piłkę przed polem karnym otrzymał Sitek i oddał strzał mimo asysty dwóch zawodników gości. Niestety dla nas uderzenie o centymetry minęło słupek bramki „Słoników”. Minutę później cieszyliśmy się z drugiego gola dla Puszczy. Piłka po strzale trafiła do niepilnowanego Radionova, który spokojnym strzałem pokonał Budziłka. W kolejnej akcji nasz napastnik nabawił się urazu i musiał przedwcześnie opuścić plac gry. Pusza nie zwalniała tempa i zdominowała rywali. W 35. minucie Sitek stanął przed kapitalną szansą na zdobycie bramki, ale musiał uznać wyższość bramkarza gości. Gdy wydawało się, że na przerwę zejdziemy z dwubramkowym prowadzeniem, gospodarze za sprawą Gergela po strzale z dystansu zdobyli kontaktowego gola.

Początek drugiej połowy rozpoczął się od ataków Termaliki. Najpierw zaskoczyć naszego bramkarza strzałem z ostrego kąta starał się zaskoczyć Purece. Potem z dystansu próbował Miković. W obu przypadkach górą był Karol Niemczycki. W 66. minucie znów doskonałą okazję mieli gracze „Słoników”. Tym razem jednak Shamsin przegrał pojedynek z naszym golkiperem. Puszcza czekała na kontrę. Taka szansa nadarzyła się w 74. minucie spotkania. Tomalski znalazł podaniem w polu karnym Żurka, który strzelił na 3:1! Gospodarze rzucili się do ataków, ale nie potrafili sforsować obrony Żubrów. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i Puszcza odniosła 10 zwycięstwo w tym sezonie Fortuna 1 Ligi!

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Puszcza Niepołomice 1:3 (1:2)

0:1 Gutkovskis 19′ (sam.)

0:2 Radionov 27′

1:2 Gergel 45′

1:3 Żurek 74′

Żółte kartki: Gergel, Grzybek – Sitek, Tomalski, Mikołajczyk, Serafin, Orłowski.

Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin).

Bruk-Bet: 1. Łukasz Budziłek – 16. Martin Miković (78′ 9. Matej Jelić), 77. Artem Putiwcew, 96. Przemysław Szarek, 13. Mateusz Grzybek  – 11. Patrik Misak (46′ 19. Michal Bezpalec), 10. Florin Purece, 18. Piotr Wlazło, 7. Roman Gergel – 21.. Vladislavs Gutkovskis (63′ 17. Feiz Shamsin).

Puszcza: 22. Karol Niemczycki, 5. Konrad Stępień, 10. Hubert Tomalski (89′ 24. Bartosz Eizenhart), 13. Ievgen Radionov (31′ 19. Marcin Orłowski), 14. Jakub Serafin, 18. Michal Klec, 23. Piotr Stawarczyk, 25. Wiktor Żytek, 28. Michał Mikołajczyk, 50. Maksymilian Sitek (69′ 17. Bartosz Żurek) , 77. Erik Cikos.