Statystycznie przed meczem z Chojniczanką

Po 85 dniach przymusowej przerwy wracamy do grania! Mecz Puszczy Niepołomice z Chojniczanką Chojnice zainauguruje 23. kolejkę Fortuna 1 Ligi. W związku z tym przygotowaliśmy dla Was garść liczbowych ciekawostek.

Do wtorkowego meczu przystępujemy z 14 pozycji. Do tej pory „Żubry” zgromadziły 26 punktów. Jednak tylko 4 z nich nasi piłkarze zdobyli na własnym terenie. Ostatnie zwycięstwo świętowaliśmy 18 października. Wtedy pokonaliśmy GKS Tychy 2:1, a gole zdobyli Żurek i Tomalski. Na zwycięstwo przy K2 czekamy już 228 dni.

Chojniczanka Chojnice zamyka ligową tabelę. Jak dotąd podopieczni Zbigniewa Smółki zdobyli 19 punktów i ich strata do bezpiecznego miejsca w tabeli wynosi 6 punktów.

Jak już wspomnieliśmy wcześniej w 10 spotkaniach w Niepołomicach zdobyliśmy do tej pory 4 punkty. Liczymy także na poprawę dorobku strzeleckiego – tylko 6 strzelonych bramek i skutecznej gry w defensywie – 21 straconych goli.

Kiedy możemy się spodziewać goli naszych zawodników? Według Statscore najlepszą skuteczność Żubry osiągnęły pomiędzy 61. a 75. minutą meczu. Szczególną koncentrację musimy natomiast utrzymać w ostatnim kwadransie meczu. W tym czasie straciliśmy aż 12 bramek. Co więcej nasi wtorkowi przeciwnicy szczególnie potrafią wykorzystać początek meczu. Chojniczanka w pierwszych 15 minutach zdobyła 9 goli.

Ostatni mecz z ekipą z Chojnic stoczyliśmy pod koniec sierpnia. Wtedy do Niepołomic wróciliśmy z 3 punktami, które zapewnił nam Wiktor Żytek.

Uwaga naszej defensywy powinna być szczególnie skupioną na Mateusza Kuzimskiego. Napastnik Chojniczanki zdobył w tym sezonie Fortuna 1 Ligi już 11 goli. Z naszej drużyny dorobek strzelecki postara się poprawić Jakub Bąk, który trzykrotnie pokonywał bramkarza rywali.

Dotychczas z Chojniczanką mierzyliśmy się 8 razy. Bilans przemawia na naszą korzyść. Wygraliśmy 4 mecze, 2 razy padł remis, a 2 razy lepsi okazywali się piłkarze w żółto-czerwonych strojach.