Statystycznie przed Miedzią

6 spotkań i ani jednej wygranej z Miedzią. Dziś postaramy się poprawić bilans bezpośrednich meczów z rywalem z Legnicy.

Najbliżej zwycięstwa nad Miedzią byliśmy w sezonie 2017/2018. Wtedy w Legnicy prowadziliśmy po pierwszej połowie 2:0. Gole dla naszego zespołu strzelili Domański i Uwakwe. Niestety dla nas Miedź w drugiej części gry zdołała wyrównać i mecz zakończył się podziałem punktów.

W obecnym sezonie wyjazdu do Legnicy nie możemy zaliczyć do udanych. To jedyny pierwszoligowy teren z którego nie przywieźliśmy choćby punktu. Gola na wagę 3 punktów zdobył Paweł Zieliński.

Wyjazdowa forma Miedzi w tym roku przyniosła 5 zwycięstw, 3 remisy i 6 porażek oraz stosunek bramek 17-19. Pod kątem defensywy wyjazdowej, obrona „Miedzianki” plasuje się jako 3 najlepsza w lidze. Znacznie gorzej legniczanie spisują się w ataku w meczach wyjazdowych. To dopiero 11 siła ofensywna ligi.

Kiedy Miedź jest szczególnie groźna? To ostatni kwadrans zarówno pierwszej, jak i drugiej połowy. Wtedy piłkarze „Miedzianki” zdobyli odpowiednio 9 i 13 bramek. My z kolei najwięcej bramek straciliśmy właśnie pomiędzy 76, a 90 minutą meczu – 13.