Statystycznie przed Wartą

Godziny dzielą nas od kolejnego starcia o ligowe punkty. Tym razem naszym rywalem będzie Warta Poznań. Co na temat rywala mówią liczby?

Warta zajmuje po 29 rozegranych meczach 3 miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi. Do prowadzącej Stali traci w tym momencie 4 punkty, a do Podbeskidzia 3. Tuż za Biało-Zielonymi plasuje się Radomiak, który ma 3 punkty straty. Zespół prowadzony przez Piotra Tworka zdobył do tej pory 53 punkty. Na ten dorobek złożyło się 16 zwycięstw i 5 remisów. Warta z boiska schodziła pokonana 8 razy. Bilans bramkowy wynosi 44:28. Godna uwagi jest zwłaszcza liczba straconych bramek. Lepszą defensywą (27 straconych bramek) może pochwalić się tylko lider z Mielca.

Po wznowieniu rozgrywek Biało-Zieloni 3 razy wygrali, 1 raz zremisowali i ponieśli 3 porażki. Warta czeka na zwycięstwo od 2 spotkań. W ostatnim meczu ekipa z Poznania dosyć niespodziewanie przegrała 1:2 z Chrobrym Głogów, tym samym wypadając z miejsc gwarantujących bezpośredni awans do ekstraklasy.

Z Wartą rozegraliśmy do tej pory 5 spotkań. Bilans meczów nie jest korzystny dla Żubrów. Do tej pory nie wygraliśmy ani razu, 1 raz zremisowaliśmy i ponieśliśmy 4 porażki. Bilans bramkowy tych spotkań wynosi… 1:7. Jedynego gola dla naszej drużyny strzelił Marcin Orłowski.

Warta jest zdecydowanie skuteczniejsza w drugiej połowie spotkania w której strzeliła aż 35 goli. Dla porównania piłkarze z Poznania w pierwszej połowie tylko 9 razy wpisali się na listę strzelców. 10 goli Warta strzeliła pomiędzy 46, a 60 minutą spotkania. Jednak najskuteczniej ta drużyna prezentuje się w ostatnim kwadransie meczu. Zawodnicy Warty wpisywali się w tym okresie czasu już 19 razy.